česky english Vítejte, dnes je pátek 19. červenec 2024

Software Toolkit od Aegis Software umožní zavést Connected Factory

DPS 2/2018 | Články
Autor: Redakce

Organizace IPC (Association Connecting Electronics Industries), známá svými standardy pro výrobu elektroniky, oznámila, že získala od společnosti Aegis Software open-source programový nástroj, který najde uplatnění při vytváření moderní výroby elektroniky v podobě tzv. „Connected Factory“.

Převod práv k softwaru na IPC umožní této organizaci přípravu standardu pro jednotný způsob vytváření komunikačních zpráv a způsobu komunikace mezi stroji ve výrobě, které jsou potřeba v CXF síti (CFX – Connected Factory Exchange). Nástroj CFX Messaging Library bude volně dostupný, aby měli vývojáři možnost doplnit a dále rozvíjet jeho funkčnost. Standard IPC CFX posune výrobu elektroniky dále směrem k Průmyslu 4.0.

Organizace IPC usilovně pracuje na tom, aby mohla být výměna dat mezi různými výrobními zařízeními provedena elegantně, s nízkými náklady a způsobem, který je volně dostupný. Již nyní je definován formát kódování komunikace, komunikační technologie a struktura obsahu komunikace.

CFX Messaging Library je knihovna, která usnadní výrobcům výrobních zařízení vyvinout připojení jejich produktů do komunikační sítě IPC CFX. Nebude potřeba investovat do nástrojů třetích stran ani platit licenční poplatky za používání softwaru, přičemž zavedení komunikace bude jednoduché a rychlé.

Společnost Aegis Software je známá svým NPI softwarem pro řízení výroby v elektronickém průmyslu a má tak rozsáhlé znalosti a zkušenosti s vývojem programů v tomto oboru.

Více informací na téma vznikajícího standardu lze nalézt na www.ipc.org pod odkazem „2-17 Connected Factory Initiative Subcommittee“.