česky english Vítejte, dnes je pondělí 15. červenec 2024

Vyhrajte debugger AVR Dragon od Microchipu

DPS 4/2018 | Články
Autor: Microchip

Časopis DPS Elektronika od A do Z vám přináší možnost získat vývojový a ladicí prostředek AVR Dragon od společnosti Microchip (ATAVRDRAGON). AVR Dragon nadefinoval nový standard pro cenově dostupné vývojové nástroje vyhrazené 8bitovým a také 32bitovým prvkům AVR s podporou OCD (On Chip Debug). Poslouží nám při symbolickém ladění na všech obvodech s OCD společně s SPI, JTAG, PDI, programováním vyšším napětím, paralelním programováním a režimy aWire.

vyhrajte

K napájení využijeme rozhraní USB se schopností dodávat energii rovněž pro vnější prvky. Díky prototypovací části přítomné přímo na desce pak budeme schopni snadno programovat a také vše i ladit bez nutnosti jakéhokoli dalšího hardwaru, resp. kabeláže. Mezi klíčové vlastnosti nástrojů AVR Dragon od Microchipu zahrneme vlastní paměť SRAM 128 kB umožňující rychlé krokování, full-speed rozhraní USB 2.0 (12 MB/s), robustní převodníky úrovní podporující výslednou napěťovou oblast od 1,8 V až do 5,5 V a také podporu až tří HW bodů přerušení programu nebo též jednoho maskovatelného (data). Speciální plocha sloužící k vývoji napomůže při realizaci vlastních obvodů nebo též s přidáváním patic pro požadované součástky. Debugger v závislosti na AVR a jeho modulu OCD rovněž podporuje NanoTrace a využívá přitom paměti konkrétního prvku.

Pokud máte zájem vyhrát vývojový a ladicí prostředek AVR Dragon od společnosti Microchip, navštivte webové stránky http://page.microchip.com/dps-dragon.html, kde vyplníte on-line formulář.