česky english Vítejte, dnes je středa 24. červenec 2024

Jak připojit teploměry k PLC

DPS 4/2018 | Články
Autor: Papouch

Pokud je třeba v PLC (programovatelném logickém automatu) měřit teplotu, lze to obvykle provést rozšiřujícím modulem, který dodává příslušný výrobce. Takové řešení ale bývá často velmi drahé.

Papouch s. r. o. (viz inzerát na vedlejší straně) proto nabízí univerzální převodník DSA2 (obr. 1), který umožní měřit teplotu levnými a oblíbenými čidly DS18B20. Teplota je převedena na napětí 0 až 10 V, které lze měřit běžnými analogovými vstupy na PLC. Převodník DSA2 obsahuje 2 nezávislé kanály.

Obr. 1 DSA2 umožní zpracovat teplotu z čidel DS18B20 běžným PLC

Vlastnosti

Blokové schéma převodníku DSA2 je na obrázku 2. Vyplývá z něj jednoduché použití, které v podstatě nepotřebuje žádný popis. Z výhodných vlastností uveďme možnost volby jednoho ze dvou rozsahů a široký rozsah napájení 18 až 30 V DC.

Obr. 2 Blokové schéma měřiče DSA2

Převodník DSA2 je dodáván v provedení na lištu DIN. Teploměry je možné objednat zvlášť, jsou vodotěsně pouzdřeny v tyčce o průměru 6 mm, délka silikonového kabelu je od 1 do 15 m.

Měřicí převodník DSA2 je možné zapůjčit k vyzkoušení a technici společnosti Papouch s. r. o. rádi poradí s jeho aplikací.