česky english Vítejte, dnes je středa 24. červenec 2024

Vyhrajte vývojovou desku SAMA5D2 Xplained Ultra od Microchipu

DPS 5/2018 | Články
Autor: Microchip

S časopisem DPS Elektronika od A do Z můžete opět získat vývojovou desku od společnosti Microchip – tentokrát půjde o nástroje SAMA5D2 Xplained Ultra (ATSAMA5D2C-XULT), jinak také platformu vyhrazenou řadě MPU SAMA5D2, se kterou rychle postavíme nejen prototyp zařízení, ale také si vše důkladně vyzkoušíme.

Vyhrajte vývojovou desku SAMA5D2 Xplained Ultra od Microchipu

Pod označením série SAMA5D2 najdeme špičkové MPU s extrémně nízkou spotřebou, založené na procesoru ARM Cortex-A5. Procesory Cortex-A5 poběží až na 500 MHz a nabídnou též jednotku ARM NEON SIMD, 128 kB L2 cache nebo FPU (Floating Point Unit). Podporují různé druhy pamětí, včetně nejnovějších technologií spojených s DDR3, LPDDR3 či QSPI Flash, a pamatovat budou i na výkonné periférie umožňující vše vzájemně propojit (EMAC, USB, duální CAN, celkem až 10 UARTů atd.) nebo při tom ještě využít uživatelského rozhraní (kontroléry pro TFT LCD, odporové dotykové panely nebo též PCAP, dotykový kontrolér, zesilovač pracující ve třídě D, audio PLL, rozhraní pro snímače CMOS a další). Součástky rovněž nabízí moderní bezpečnostní funkce zajišťující ochranu námi napsaného kódu spolu s chráněným přenosem dat z vnějšku, konkrétně tedy ARM TrustZone, detekci neoprávněného zásahu, zajištěné úložiště dat, jednotku hardwarového šifrování, automatické dekódování obsahu uloženého v externí paměti DDR či QSPI a také bezpečné zavádění.

Vývojové desky SAMA5D2 Xplained Ultra umožňují důkladné odzkoušení, návrh prototypu a nebrání se ani tvorbě specifických aplikací. Na desce najdeme paměti eMMC a DDR3, stejně jako řadu možností dalšího propojení. Pod jednoduchými začátky se podepisuje linuxová distribuce spolu se softwarovými balíčky, snadné úpravy a rychlý přístup k čelním funkcím, jako jsou např. zesilovač třídy D nebo PTC (Peripheral Touch Controller), zase zajistí konektory a rozšiřující patice.

Šanci vyhrát desku SAMA5D2 Xplained Ultra od Microchipu získáte po vyplnění on-line formuláře na stránkách http://page.microchip.com/dps-sama5d2.html