česky english Vítejte, dnes je úterý 23. duben 2024

Konvertory schémat, desek a knihoven mezi EDA programy

DPS 2/2010 | Články
Autor: Redakce

Americká firma LogicSwap, divize DSP Inc., nabízí konvertory formátů různých EDA programů pro kreslení schémat a návrh desek. Důležité je, že tyto konvertory umí převést i knihovny součástek, protože v nich mají jejich uživatelé mnoho hodin práce. Kromě vlastních konvertorů nabízí firma i převod dat z jednoho formátu do druhého, což může mít význam v případě jednoho nebo několika málo souborů.

Myšlenka způsobu převodu dat z jednoho programu do jiného je zde stejná jakou používá firma Router Solutions, jiný výrobce podobných konvertorů, již mnoho let. Data se nepřevádí přímo z jednoho formátu do druhého, nýbrž se převádí do jejich vlastního formátu, u Router Solutions nazývaného „neutral format“ a odtud teprve do výsledného požadovaného formátu. To má výhodu, že není potřeba mít mnoho jednostranných konvertorů typu EDA1schema do EDA2schema, nýbrž jenom konvertory z/do jejich neutrálního formátu.

LogicSwap nabízí konvertory pro převod dat mezi následujícími EDA formáty:

Schémata:

  • OrCAD Capture, Allegro DE CIS a HDL, Cadstar, CR-5000, Protel, P-CAD, Altium Designer, Eagle, Mosaix, PADS Logic, DxDesigner

Desky plošných spojů:

  • Allegro PCB, Cadstar, Visula, CR-500, Protel, P-CAD, Altium Designer, Eagle, Patheon, PADS, Boards Station, Expedition.

www.logicswap.com