česky english Vítejte, dnes je pondělí 11. prosinec 2023

Arduino development Váš partner pro vývoj vestavných zařízení

DPS 2/2019 | Články
Autor: Eclipsera

Naše společnost Eclipsera s. r. o. již řadu let provozuje na českém trhu největší internetový obchod s Arduinem (www.arduino-shop.cz).

Naším cílem je poskytovat co nejširší nabídku vývojových kitů (nejen Arduino), vstupních a výstupních periferií a příbuzných produktů za příznivé ceny a s rychlou dopravou. Snažíme se také následnou práci s těmito produkty zákazníkům co nejvíce zjednodušit a zpříjemnit.

Arduino development Váš partner pro vývoj vestavných zařízení

Z toho důvodu připravujeme české články a videonávody s popisem funkce, ukázkovým zapojením a programem (navody.arduino-shop.cz), vytváříme datasheety s výčtem základních parametrů a ukázkovými kódy. V neposlední řadě poskytujeme také technickou podporu.

Jelikož vývojové kity již řadu let neodmyslitelně patří k vývoji komerční a průmyslové elektroniky, zaměřujeme se také na profesionální podporu při vývoji vestavných zařízení (development. arduino-shop.cz). I vám můžeme přispět k urychlení vývoje vašeho produktu v kterékoliv jeho fázi – zpracujeme rešerši či analýzu proveditelnosti, připravíme prototyp zařízení pro demonstraci nebo ověření koncepce, vytvoříme či upravíme elektrické schéma i program a zpracujeme dokumentaci SW (kód, vývojové diagramy) i HW (BOM, podklady pro výrobu).

Vývoj hardwaru

Při vývoji hardwaru nejčastěji pracujeme s vývojovými kity a periferiemi, které nabízíme v e-shopu. Můžeme tak čerpat z mnohaletých zkušeností s produkty, se kterými pracujeme na denní bázi, a také nám široká paleta komponent umožňuje velkou kreativitu, flexibilitu a rychlost při vývoji. Základem našich projektů jsou tedy především vývojové kity Arduino, Espressif, Orange Pi, Raspberry Pi, STM, Wemos a komunikační moduly podporující sériovou komunikaci (RS232, RS422, RS485, ...), ethernet, bluetooth, WiFi, pásmo 433, 470 a 868 MHz, GSM, SigFox, Lora, CAN bus, IR, které pokrývají celé spektrum aplikací od průmyslových sběrnic po IoT. K vývojovým kitům je samozřejmě dále možné připojit celou řadu snímačů, spínacích prvků, budičů, motorů, aktuátorů, ovládacích prvků, indikátorů, displejů atp., což nám umožňuje vytvářet i relativně komplexní zařízení.

Vývoj firmwaru a softwaru

Pro naše zákazníky zpracováváme úlohy především v oblasti automatizace, měření, komunikace, robotiky, chytrých domácností a IoT. Mikrokontroléry programujeme v jazycích C/C++, a to za využití jak strukturované, tak objektově orientované metody programování. Aplikace pro zařízení na bázi linuxových operačních systémů tvoříme v Pythonu a skripty v bash. Zaměřujeme se také na Android aplikace pro Raspberry Pi, Orange Pi a mobilní telefony tvořené v Kotlinu a Javě, díky kterým můžeme vytvořit přívětivé uživatelské rozhraní pro reprezentaci dat či ovládání zařízení (HMI). V souvislosti s blížícím se veletrhem Amper připravujeme výstavu celé řady modulů a několik demonstračních ukázek naší práce. Přijďte se tedy za námi podívat do haly F, těšíme se na vás!