česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 29. únor 2024

Další úspěšný ročník embedded world Exhibition&Conference

DPS 3/2019 | Články
Autor: Ing. Milan Klauz

Po 17 letech zkušeností jistě nikoho nepřekvapí, že výstava embedded world, která proběhla koncem února v Norimberku, byla opět velmi úspěšná. Už jen počty návštěvníků (více než 31 tisíc) a vystavovatelů (celkem 1 117) mluví samy za sebe. Na výstavu tradičně navazovaly konference embedded world a elektronické displeje, na kterých přednášející ze 45 zemí světa oslovili více než dva tisíce posluchačů.

 

V několika halách norimberského výstaviště bylo možné vidět snad vše, co souvisí, byť i vzdáleně, s embedded elektronikou. Nechyběl žádný významný dodavatel součástek, výrobků, systémů či softwaru. Ve vyhrazeném prostoru výstaviště se mohly prezentovat i začínající zahraniční firmy a dát tak o sobě vědět širší odborné veřejnosti. Tématem letošního ročníku byla „embedded inteligence“, což nezahrnovalo jen výkonné počítače v cloudu, ale zejména možnosti procesorů a integrovaných obvodů pro embedded aplikace. Konference o displejích probírala aktuální situaci v oblasti LCD, dotykových displejů, optických propojení, zobrazovacích systémů a HDR techniky. Čtyři přednášky na téma displejů pro dopravní prostředky potvrdily neustále se zvyšující podíl elektroniky v automobilech.

Další úspěšný ročník embedded world Exhibition&Conference

Výstava tohoto formátu by nemohla proběhnout bez udílení cen nejlepším exponátům. Letošního roku doplnily již stávající kategorie (Hardware, Software a Tools) dvě nové − Embedded Vision a Start-up. Vítězi se staly firmy Ultrahaptics (Hardware − STRATOS Inspire), Hitex (Software − AURIX™ SafeTpack), GÖPEL electronic (Tools − ChipVORX SI), Basler AG (Embedded Vision − BCON for MIPI Development Kit) a Wisebatt (Start-up – simulační nástroj pro optimalizaci návrhu elektroniky).

Již desátý ročník akce Student Day opět umožnil více než tisícovce studentů z různých evropských zemí získat zajímavé informace o embedded elektronice a současném stavu elektroniky „z první ruky“, když jedním z přednášejících byl např. profesor Herrwich z firmy Nvidia.

Příští výstava a konference embedded world proběhne opět v Norimberku, a to ve dnech 25.−27. února 2020.