česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 25. červenec 2024

Nový tryskový systém dávkování pájecí pasty společnosti Nordson EFD Rychlé a reprodukovatelné bezkontaktní dávkování

DPS 3/2019 | Články
Autor: Nordson EFD

Tryskový ventil, který je konstruován pro práci s pájecí pastou SolderPlus společnosti EFD, zajišťuje její přesné a reprodukovatelné nánosy při vyšších rychlostech k docílení vyšší produktivity v procesech montáže elektronických prvků.

Nordson EFD, firma skupiny Nordson, která je vedoucím světovým výrobcem systémů pro přesné dávkování kapalin, uvádí na trh nový tryskový dávkovací ventil Liquidyn® P-Jet SolderPlus®. Tento bezkontaktní dávkovací systém je konstruován speciálně pro nanášení pájecí pasty SolderPlus dodávané rovněž společností Nordson EFD.

Nový tryskový dávkovací systém eliminuje potřebu pohybů v ose Z. V porovnání s kontaktním dávkováním tak umožňuje dosahovat výrazně vyšších produkčních rychlostí. Současně je i snazší dávkovat pájecí pastu konzistentně, a to dokonce i na nerovné povrchy či díly s proměnlivými tolerancemi. Modulární konstrukce ventilu P-Jet SolderPlus navíc zjednodušuje servisní úkony i údržbu.

P-Jet SolderPlus ventil vystřikuje specializované pájecí pasty od Nordson EFD, jejichž složení je certifikované podle ISO a zahrnuje široký rozsah olovnatých i bezolovnatých pájek. Tryskový ventil dávkuje nánosy v nejmenších rozměrech již od 700 μm (v průměru) při dávkovací rychlosti až do 25 Hz. Složení pájecích past určených speciálně pro tryskové dávkování šetří čas a zjednodušuje celou realizaci procesu. Specialisté EFD z oboru pájecích past mohou pomoci při výběru správného složení pájecí pasty, která bude co nejlépe vyhovovat individuálním požadavkům zákazníka.

Nový tryskový systém dávkování pájecí pasty společnosti Nordson EFD

„Naše pneumatické ventily P-Jet SolderPlus pro tryskové dávkování jsou konstruovány tak, aby pracovaly s našimi speciálně vyvíjenými dávkovanými pastami v jednom uceleném systému,“ říká Julian Greiner, globální manažer pro výrobní řadu tryskových ventilů Nordson EFD. „Jde o převratnou událost v našem průmyslovém odvětví z hlediska možnosti tryskového dávkování pasty konzistentním a spolehlivým způsobem při zachování vysoké přesnosti, a to dokonce i na obtížně přístupných, nerovných či choulostivých podkladech. Výrobci tak budou s výhodou využívat rychlejší a lépe ovladatelnější proces dávkování pájecí pasty, přičemž náš systém výrazně zkracuje dobu, která je potřebná k jeho zavedení.“

Nový tryskový systém dávkování pájecí pasty společnosti Nordson EFD 1

Pneumatické ventily P-Jet SolderPlus pro tryskové dávkování se vyznačují nízkými vedlejšími náklady.

Dokonce i u nejnáročnějších procesů se snadno zavádějí do praxe vzhledem k inovativním řešením tryskového dávkovaní, které firma Nordson EFD nabízí.

Podrobnější informace získáte na internetové stránce firmy Nordson EFD: nordsonefd.com/P-JetSolderPlus, facebook.com/NordsonEFD nebo linkedin.com/company/nordson-efd

O společnosti Nordson EFD

Společnost Nordson EFD zaujímá vedoucí postavení ve světě v oblasti vývoje a výroby systémů přesného dávkování pro stolní i automatické montážní linky. Tím, že výrobcům umožňují nanášení identických množství lepidel, maziv či jiných montážních kapalin, kdykoliv a přesně na každý díl, pomáhají dávkovací systémy společnosti Nordson EFD společnostem ze širokého spektra různých výrobních oborů k docílení vyšší produktivity, lepší kvality a nižších výrobních nákladů.

Další prvky systémů pro dávkování kapalin zahrnují vysoce kvalitní válce injekčních stříkaček a kartuše pro balení jedno- a dvousložkových materiálů společně se širokým sortimentem drobného montážního materiálu, spojek a konektorů pro ovládání toku kapalin v prostředí medicínských, bio-farmaceutických a průmyslových provozů. Společnost rovněž zaujímá přední místo ve vývoji speciálních pájecích past pro aplikace dávkování a tisku v elektronickém průmyslu.