česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 25. červenec 2024

Společnost SAKI získala ocenění za svůj NPI software pro optickou inspekci DPS

DPS 3/2019 | Články
Autor: Redakce

Společnost Saki Corporation, globální dodavatel zařízení pro automatickou optickou inspekci DPS, získala koncem ledna na výstavě/konferenci IPC APEX Expo 2019 v americkém San Diegu cenu NPI (New Product Introduction) v kategorii Test & Inspection − Automated Optical Inspection (AOI) za svůj software SSP určený pro zavádění nových produktů do výroby. Tato cena, která je sponzorována časopisy Circuits Assembly a Printed Circuit Design and Fab, oceňuje inovaci, kompatibilitu se stávajícím zařízením, cenovou dostupnost a uživatelskou přívětivost.

Program nazvaný SSP (Saki Self-Programming software) [1] je prvním samostatným softwarem pro velmi rychlé generování programu pro automatizovanou optickou inspekci (AOI) a inspekci pájecí pasty (SPI). Pro vstup jsou vyžadovány pouze Gerber a Pick & Place data z návrhu desky plošných spojů, program nevyžaduje DFM software. Skenováním vícenásobných zobrazení a výběrem z více než 300 tisíc součástek si program zjistí výšku, XY data a obrázky. Během několika minut automaticky vytvoří s použitím definovaných standardů a kritérií SPI/AOI inspekční data, která jsou v souladu se standardy IPC.

Doposud závisela přesnost inspekčního procesu nejen na inspekčním systému, ale také na znalostech, zkušenostech a schopnostech programátora. SSP eliminuje různé závislosti a navíc automatizuje kalibraci zařízení, diagnostiku, údržbu, inspekci a sběr dat. Software ušetří čas, práci, údržbu a zbaví programátora stresu. SSP představuje jeden z hlavních kroků na cestě k potřebné komunikaci mezi stroji v rámci Smart Factory.

Saki Corporation

Firma Saki má dlouholeté zkušenosti s vývojem automatického rozpoznávání za pomoci optického vidění. Mezi její produkty patří 3D automatické inspekční systémy pro pájecí pastu, optickou inspekci a X-ray inspekci (SPI, AOI, AXI).

Na webu této firmy si lze stáhnout brožuru, která obsahuje detailní popis softwaru Saki Self-Programming.