česky english Vítejte, dnes je sobota 13. červenec 2024

Novinky ve světě konektorů

DPS 3/2019 | Články
Autor: Fischer Elektronik

Dutinkové lišty pro LED aplikace s bílým izolačním tělesem

Koncepce osvětlení v technologii LED stále více vyžadují zesílené konektory, které splňují zvláštní požadavky této nové technologie. Na jedné straně se jedná o konektory s malým počtem pinů, na druhé straně by měly být použité plasty izolátoru vyráběny z přibližně bílého materiálu. Černé izolátory přirozeně absorbují určité množství světla, což vede k vytváření světelných útvarů, které mohou v oblasti konektorů způsobovat stínové efekty. Z tohoto důvodu a s přihlédnutím k standardním dutinkovým lištám vyvinula společnost Fischer elektronik nové dutinkové lišty v rastru 2,54 mm v technologii THT a také v SMD verzi v přírodně bílé barvě LCP plastu, který je vhodný pro tento způsob letování. Lišty jsou k dispozici od dubna tohoto roku. Jedná se o jednořadé lišty v počtu 1 až 36 pinů pro letovací techniku THT a 20pinové pro letovací techniku SMD. Pro automatické osazování je SMD verze dodávána v odpovídajícím provedení balení.

Nové kolíkové konektory v rastru 1,27 × 1,27 mm

Elektronické konstrukční sestavy jsou navrhovány stále kompaktněji. Snad právě z tohoto důvodu je rastr pinů konektorů stále menší. Rastr 1,27 mm získává na čím dál tím větším významu. Společnost Fischer elektronik vytvořila v této oblasti novou řadu dvouřadých kolíkových konektorů v rastru 1,27 × 1,27 mm. Všechny typy jsou v přímém provedení a verzi SMD. Kontakty jsou vyrobeny ze slitiny mědi a zinku (CuZn) v čtyřhranném provedení, rozměr strany 0,4 mm. Povrchy kontaktů jsou nabízeny v pozlacené a pocínované verzi.

Novinky ve světě konektorů

Teplotní odolnost těchto konektorů je v podstatě navržena a určena pro pájení letovací metodou Reflow. Balení je vhodné pro osazovací automaty a stále častěji se stává požadavkem pro verze SMD. Zde je možné použít odpovídající balení „Tape and Reel“ (pás a cívka).

Novinky ve světě konektorů1

Rastr kombinovaných kolíkových lišt pro přenos výkonu a signálu

Pro aplikace s integrovaným přenosem výkonu a signálu nabízí společnost Fischer elektronik smíšené kolíkové lišty v rastru 2,54/5,08 mm a 2,00/5,08 mm. Možné jmenovité proudy jsou pro silové kontakty 8,2 A a pro signálové kontakty 3 A při roztečích (RM 2,54) a 2,5 A při roztečích (RM 2,00). Kombinované kolíkové lišty s roztečí 2,54/5,08 mm jsou k dispozici jako verze THT pod označením „SL 26 SHK ...“ a jako SMD varianty „SL 27 SHK ...“. SMD smíšených lišt v rastru 2,00/5,08 mm jsou k dispozici přímé varianty THT „SLY U 13 SHK ...“ a pravoúhlé varianty THT „SLY 14 SHK...“. Přednostní počet pinů dodávaných kombinovaných lišt v obou rozměrech rastrů je 12 signálových a 2 silové kontakty v pozlaceném provedení povrchů.