česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 25. červenec 2024

Systém DATAQ DI-4718B pro sběr dat

DPS 3/2019 | Články
Autor: Testovací technika

Společnost DATAQ představila nový systém pro sběr dat DI-4718B USB / ethernet DAQ (Data Acquisition). Řada DI-4718B je významným vylepšením řady DI-718B. Vizuálně jsou oba systémy prakticky stejné, ale nový systém obsahuje mnoho aktualizovaných funkcí.

Model DI-4718B je osmikanálový přístroj určený pro všeobecné použití a autonomní záznam dat vyžadující spouštěcí signál. Možnost instalace až osmi modulů DI-8B pomocí vyjímatelného předního panelu. Moduly DI-8B jsou nejmenší, plně funkční a izolované analogové zesilovače analogových signálů na světě. Každý modul DI-8B chrání, filtruje, zesiluje a izoluje vstupní signál a poskytuje pokročilé řešení pro úpravu signálu pro téměř všechna průmyslová měření.

Systém je možné rozšířit až na 128 analogových kanálů pomocí ChannelStretch ™, který je podporován jak v USB, tak ethernetových verzích. Synchronizuje s libovolným systémem z řad USB DI-4718B, DI-4108s, DI-4208s a/nebo DI-1120s v jednom PC nebo pouze více DI-4718B ethernetových jednotek. Získejte až 128 analogových a 112 digitálních kanálů při kombinované celkové propustnosti přes 480 kHz.

Systém DATAQ DI-4718B pro sběr dat

Mezi základní vlastnosti systému patří:

  • Osm vstupů navržených speciálně pro zásuvné zesilovače typu DI-8B.
  • Systém umožňuje pracovat v autonomním režimu bez připojení k PC. V základu je tato možnost pro jeden kanál spolu s pomalým USB flash diskem (20 kHz) pro záznam dat (cyklický/ spouštěcí režim). Pomocí aktivačního klíče je možné tuto funkci odemknout pro všechny kanály. Jako další mód je možné používat systém připojený k PC, a to buď pomocí ethernetu, nebo USB. Model s ethernetem je možný provozovat v obou režimech (ethernet/ USB).
  • Synchronizace více jednotek pomocí aplikace ChannelStretch™ pro aplikace s vyšším počtem kanálů (vyžaduje aktivační klíč). Je možné synchronizovat i s jinými systémy, například s DI-4108, DI-4208 a DI-1120.
  • Antialiasingový filtr pro každý kanál (frekvence nastavená jako funkce vzorkovací frekvence).
  • Až 16bitové analogově-digitální rozlišení.
  • Průchodnost až 160 kHz vzorků za sekundu.
  • Až 16 bit rozlišení.
  • Dva digitální porty: Ovládání vzdálených událostí pro SW aplikaci WinDaq Acquisition. Vzdálené ovládání úložiště pro Win- Daq a autonomní operace.
  • Jako SW je možné použít připravený SW WinDaq nebo otevřený protokol pro vývoj softwaru ve všech operačních systémech. Vylepšený WinDaq umožňuje akvizice dat v autonomním režimu, včetně časového a datového spouštění, výběru modulu DI-8B a cyklování záznamu.
  • Systém umožňuje napájení pomocí ethernetu (PoE).

Podrobnější informace o této novince DATAQ žádejte u firmy TESTOVACÍ TECHNIKA s. r. o., autorizovaného distributora výrobce v České republice a na Slovensku.