česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 29. únor 2024

SMTconnect a PCIM Europe 2019

DPS 4/2019 | Články
Autor: Ing. Milan Klauz

Začátkem května proběhly na výstavišti v Norimberku souběžně dvě prestižní výstavy zaměřené na elektroniku – SMTconnect 2019 a PCIM Europe 2019. Obě akce probíhají v Norimberku každoročně již řadu let. Zatímco SMTconnect (dříve SMT Hybrid Packaging) je zaměřena na výrobu, hlavním tématem PCIM je výkonová elektronika a pohony. I když obě výstavy probíhaly současně na jednom výstavišti, byly navzájem oddělené jako samostatné akce.

SMTconnect 2019 nabídla návštěvníkům řadu novinek a zajímavostí

Výstava SMTconnect, představila opět technologie z oboru vývoje, výroby, služeb a aplikací ve vztahu k elektronickým sestavám a systémům. Přes 400 vystavovatelů představilo své produkty a řešení zaměřené na výrobu elektroniky více než 13 tisícům návštěvníků z mnoha zemí. A co bylo na výstavě zajímavého?

Zajímavou novinkou byla bezesporu nová zóna − tzv. EMS Park určený pro sektor zakázkové výroby. Ten umožnil jak navazování kontaktů ze strany návštěvníků, tak i prezentace řešení, které EMS výrobci nabízeli ve speciálně vyhrazeném prostoru (Speakers‘ Corner).

SMTconnect a PCIM Europe 2019

Další novinkou byla výstavní plocha „PCB meets Components“, kde byli soustředěni vystavovatelé s nabídkou výroby desek plošných spojů, součástek a materiálů. Newcomer Pavilion bylo naopak místem, kde se návštěvníci mohli setkat se začínajícími firmami, které měly příležitost se zde prezentovat a získat tak cenné kontakty.

Významnou událostí bylo rovněž předvedení výrobní linky „Future Packaging“, kterou zde organizoval institut Fraunhofer IZM. Cílem bylo představit moderní výrobu pod heslem „Get In The Ring − Meeting the challenges of modern manufacturing“. Návštěvníci se mohli seznámit se všemi jednotlivými kroky výrobního procesu, o kterém mohli následně diskutovat s přítomnými experty.

Během výstavy se také konala soutěž v ručním pájení, kterou již tradičně pořádala organizace IPC. Soutěžící předváděli své dovednosti a byli tak zabráni do práce, že se nenechali vyrušit ani množstvím přihlížejících návštěvníků.

Poprvé na výstavě proběhly takzvané Technology Days zaměřené na osazování a propojení součástek a sestav. Celkem 164 účastníků dostalo příležitost seznámit se s novinkami i problémy týkajícími se materiálů, pájení a substrátů.

PCIM Europe 2019 zaznamenala další rekord v návštěvnosti

Výstava s konferencí zaměřená na výkonovou elektroniku a její aplikace uzavřela svůj 41. ročník s výbornými výsledky. Na více než 25 tisících m² výstavní plochy prezentovalo 515 vystavovatelů nejnovější trendy a inovace pro všechny možné aplikace výkonové elektroniky. O úspěchu celé akce svědčí i velký počet návštěvníků z nejrůznějších zemí světa – více než 12 tisíc jich mohlo obdivovat exponáty výstavy i její mezinárodní atmosféru.

Paralelně s výstavou probíhala i konference, které se zúčastnilo více než 800 posluchačů. Jednou z novinek na konferenci byla možnost posluchačů klást přednášejícím otázky s pomocí webového nástroje, který tak umožnil anonymní a nepřerušovanou komunikaci.

V příštím roce se budou výstavy SMTconnect a PCIM Europe konat opět v Norimberku ve dnech 5.–7. května. Více informací: www.smtconnect.com a https://pcim.mesago.com