česky english Vítejte, dnes je pondělí 15. červenec 2024

Kniha, která vás může zajímat: The Printed Circuit Designer‘s Guide to...Executing Complex PCBs - Scott Miller, Freedom CAD Services

DPS 5/2019 | Články
Autor: Redakce

Návrh komplexních desek plošných spojů může být i pro zkušeného návrháře noční můrou. Nikdy v minulosti se nemuseli návrháři vyrovnat s tolika, mnohdy protichůdnými, požadavky na návrh, a to navíc i z oborů mimo elektroniku. Tato příručka představuje na 46 stránkách stručný přehled jednotlivých kroků potřebných pro návrh komplikovaných high-speed desek. Od počátečního plánování přes rozmisťování součástek a routování desky až k výsledným výstupům. Vysvětluje, proč je důležitá komunikace mezi návrhářem desky a výrobcem, probírá důležitost plánování návrhu ještě před jeho zahájením, definování návrhových pravidel a uvádí několik metod k docílení signálové a napájecí integrity. Zabývá se i procesy, které vedou ke kvalitnímu a vyrobitelnému návrhu.

Příručka nezabíhá do konkrétních detailů, ale snaží se stručně vysvětlit vhodný postup pro návrh high-speed desek. Společnost Freedom CAD Services, z jejíž dílny tato příručka pochází, má pobočky na mnoha místech USA, a tak lze předpokládat, že uvedená doporučení vycházejí z praktických zkušeností poměrně velkého počtu návrhářů.

Kniha

Kapitoly:

  • Communication (Komunikace mezi návrhářem a výrobcem)
  • Plan It Before You Design It (Důležitost plánování návrhu před započetím práce)
  • More Planning: the Layout (Další plánování první fáze návrhu)
  • The Design Kickoff (Co je důležité pro úspěšné zahájení návrhu)
  • Design Rules, Simulations, and Analyses (Metody pro dodržení signálové a napájecí integrity)
  • Quality Assurance and Manufacturability (Procesy pro zajištění kvalitního a vyrobitelného návrhu)
  • Post-layout Processes (Dokončení návrhu desky)

Komu je kniha určena

Tato příručka je vítaným doplňkem informací nejen pro návrháře desek, ale pro všechny pracovníky v elektronickém průmyslu, kteří se potřebují lépe orientovat v problematice návrhu komplexních high-speed desek plošných spojů, včetně vedoucích pracovníků a studentů. Návrhářům desek pak umožňuje porovnat vlastní postupy s popisovanými nebo získat základní přehled o daném druhu návrhu desek pro případné budoucí aplikace.

Kde lze knihu získat Publikaci lze získat zdarma ve formátu PDF na stránkách vydavatele − portálu I-Connect007: www.I-007ebooks.com/ECD Přehled dalších příruček vydávaných na tomto portálu je uveden na: webových stránkách: http://iconnect007.com/my-i-connect007/books

O autorovi

Scott Miller je vedoucím pracovníkem společnosti Freedom CAD Services Inc, která navrhuje na zakázku desky plošných spojů. V elektronickém průmyslu pracuje více než 40 let, přičemž se na počátku své profesní kariéry věnoval zejména high-speed konektorům a deskám plošných spojů. Po letech strávených ve firmě Teradyne Connection Systems (nyní Amphenol TCS) přešel ke svému současnému zaměstnavateli. Využil svých znalostí a zkušeností a rozšířil tak služby, které firma Freedom CAD Services svým zákazníkům nabízí.