česky english Vítejte, dnes je pondělí 22. červenec 2024

Chlazení jako pevná součást skříňky

DPS 5/2019 | Články
Autor: Fischer Elektronik

Skříňka se zásuvným chladičem GE K

Se zvyšující se hustotou osazení desek plošných spojů a s tím i zvyšujícím se odpadním teplem elektronických součástek vzrůstají stále větší nároky na koncepci chlazení použitých skříněk. Pro tyto aplikace nyní Fischer elektronik nabízí svým zákazníkům nově vyvinutou řadu skříněk GE K ..., které mají optimální vlastnosti odvodu tepla. Nové, z jedné strany otevřené profily skříněk ve tvaru písmene U mají integrované vodicí drážky pro instalaci elektronických součástek nebo desek plošných spojů a zásuvný chladič, který zajišťuje odvádění tepla do okolního prostředí a svými rozměry odpovídá konceptu chlazení současných konstrukcí. Upevnění chladiče se provádí přes přední a zadní kryty, které jsou přišroubovány k profilu skříně. Řada skříní GE K ... je standardně k dispozici ve třech různých velikostech, sedmi délkách (50, 80, 100, 120, 160, 200, 220 mm) a ve dvou povrchových úpravách (přírodní a černý elox). Základní skříň, chladič a kryty mohou být opracovány, povrchově upraveny a potištěny podle požadavků zákazníka. Skříně GE K budou dodávány jako demontovaná sada včetně krytů a montážního materiálu.

Bez názvu

Skříňky s integrovaným chladičem „Wärmableitgehäuse“

Chlazení elektronických součástek, které jsou namontovány na deskách s plošnými spoji a vsunuty do skříně nebo do ní přímo namontovány, je často značně ztíženo z důvodu nedostatku vhodného pouzdra. Společnost Fischer elektronik vyvinula sérii několika skříněk, které kromě dobrého odvodu tepla a funkční manipulace vynikají také odpovídajícím atraktivním designem. Tyto malé aluminiové skříňky jsou k dispozici v mnoha variantách. Uvedené skříňky mají různě navržená integrovaná chladicí žebra nebo jsou opatřeny chladiči pro dobrý odvod tepla, výhodou je také možnost vnitřní instalace desek s plošnými spoji ve formátu Euro karet a pod.

Krabičky jsou k dispozici v provedení pro montáž na DIN lištu, popřípadě na stěnu nebo montážní desku. Obdržet je lze také ve variantách pro samostatné umístění „Stand alone“.

Doplňkem standardního programu jsou povrchové úpravy a potažení povrchů, eloxování v černé a přírodní barvě atd. Různá mechanická zpracování, zvláštní provedení a potisk mohou být realizovány na základě specifických požadavků zákazníka.