česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 20. červen 2024

Podpora mladých talentů v oboru elektroniky na veletrhu productronica

DPS 6/2019 | Články
Autor: Messe München
  • První Hackathon Challenge
  • Talent Gateway a Career Center pro odborníky budoucnosti
  • Premiéra platformy Fast Forward

Přední světový veletrh pro vývoj a výrobu elektroniky letos vytvořil novou platformu pro mladé talenty. Od 12. do 15. listopadu budou moci studenti, absolventi, mladí odborníci a start-upy na veletrhu productronica nahlédnout do procesu výroby elektroniky a získat kontakty na profesionály v oboru.

Jak uvádí zpráva VDE Tec Report pro rok 2019, společnosti zabývající se elektronikou vidí jako největší překážku svého ekonomického růstu nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců. Přibližně 60 % z více než 1 300 členských společností VDE, které se zúčastnily průzkumu, uvedlo, že nedostatek proškoleného personálu má negativní dopad na jejich ekonomický rozvoj. Aby veletrh productronica napomohl komunikaci mezi zaměstnavateli a mladými začínajícími odborníky, zaměří se letos poprvé na téma „Accelerating Talents“ věnovanému podpoře talentů.

Podpora mladých talentů v oboru elektroniky na veletrhu productronica

První Hackathon Challenge na veletrhu productronica

První až třetí den veletrhu productronica zadají vystavovatelé studentům a mladým profesionálům z oboru elektroinženýrství, automatizace, mechaniky a ekonomiky několik úkolů. Na splnění úkolu a prezentaci řešení budou mít účastníci 48 hodin. Každý vítězný tým obdrží čtyřmístnou finanční odměnu.

První Hackathon Challenge na veletrhu productronica se koná za podpory organizace VDMA Productronic a Fraunhoferova institutu pro spolehlivost a mikrointegraci IZM. Hackathon budou sponzorovat společnosti Komax, Schleuniger, asociace SEMI a ZVEI, odborný časopis NEO a další subjekty, které budou mít také své zástupce v porotě.

Accelerating Talents v hale B2

Veletrh productronica toho studentům, absolventům a mladým profesionálům nabídne v hale B2 ještě mnohem víc. V prostorách určených pro mladé talenty budou v rámci akce Accelerating Talents tři velké bloky: Talent Gateway, Career Center a Education Path.

V sekci Talent Gateway návštěvníci absolvují kurz, který jim ukáže, jak by měli před potencionálními zaměstnavateli vyzdvihnout své schopnosti a dovednosti. Jednotlivými částmi kurzu budou např. Escape Truck, Agile Barista Training, QR Code Rally nebo Tech Slams on the Talent Stage.

Kariérní centrum poskytne přehled pracovních profilů ve výrobě elektroniky. Kromě nabídek práce zde bude otevřená kavárna, kde si budou moci zástupci společností dát schůzku s potenciálními budoucími zaměstnanci.

V sekci Education Path získají absolventi, učni a studenti informace o různých možnostech zahájení kariéry. Odborníci z oboru se s nimi během osobních schůzek podělí o své zkušenosti z praxe.

Premiéra platformy Fast Forward na veletrhu productronica

Kromě mladých profesionálů se obor výroby elektroniky zaměří i na start-upy. V rámci platformy Fast Forward budou moci start-upy předvést své výrobky a řešení v samostatné výstavní sekci a na fóru v hale B2. Společnosti s nejproveditelnějšími řešeními pro budoucnost získají poslední den veletrhu ocenění Fast Forward.

Více informací: www.productronica.com