česky english Vítejte, dnes je pondělí 22. červenec 2024

Napájecí moduly MPM od MPS. Malé, a přece výkonné

DPS 1/2020 | Články
Autor: CODICO

Elektronický průmysl se vyvíjí a jeho změny budou mít obrovský vliv také na oblast napájení. V CODICO Sample Shopu jsou nyní k dispozici napájecí moduly od Monolithic Power Systems (MPS, https://www.monolithicpower.com/), které se mohou pochlubit těmito výhodami:

  • jednoduchý výsledný návrh,
  • cenově přijatelné řešení,
  • malé pouzdro typu QFN, které pomáhá snižovat výslednou velikost,
  • lepší vlastnosti v porovnání s návrhem řešeným z diskrétních součástek,
  • snadnější návrh desky díky vyšší míře integrace modulárního řešení.

MPS je přední firmou v oblasti vývoje malých, a přesto výkonných spínaných obvodů a modulů, které vznikají na základě chráněných výrobních procesů (BCD). V rámci jediného monolitického čipu spojuje výkonové tranzistory MPS s řídicími obvody a umožňuje přitom dosahovat vyšších spínacích kmitočtů a také vyšší účinnosti. Firemní postupy se rovněž podepisují pod menšími čipy, což v kombinaci s vyšší spínací rychlostí znamená též menší indukčnosti. Ty se pak společně s IO stále vejdou do malého pouzdra typu QFN.

Moduly určené ke snižování napětí jsou vyráběny s využitím jediného „leadframe“ a mohou v sobě integrovat veškeré nezbytné součásti včetně indukčností, pasivních prvků a také prvotřídních regulačních obvodů od MPS. Snižující moduly budou mnohem spolehlivější a také cenově přijatelnější než struktury využívající vícestupňových technologií.

MPM moduly od MPS zde představují DC/DC měniče s vyšším napěťovým rozsahem a vestavěnými výkonovými MOSFETy i vlastní indukčností. Dochází přitom ke sloučení maximálního počtu vnějších součástek, zatímco vývojáři mohou stále těžit z vysoké flexibility návrhu. Veškeré moduly MPM jsou k dispozici v pouzdrech typu QFN šetřících místo na desce. Nechybí zde ani verze pro automobilový průmysl (AEC-Q100).

Vývojové desky získáte v CODICO Sample Shopu

Přejete si moduly MPM od MPS otestovat a sami se tak přesvědčit o jejich kvalitě a účinnosti? Objednejte si vývojovou desku v CODICO Sample Shopu nebo kontaktujte Petra Ročka, tel. +420 602 443 789, e-mail: petr.rocek@codico.com.