česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 29. únor 2024

Nová pájecí tryska LongLife pro selektivní pájení

DPS 5/2020 | Články
Autor: Ing. Milan Klauz
01.jpg

Německá firma SEHO Systems GmbH, známá svými produkty pro pájení na vlně, reflow a selektivní pájení, vyvinula novou pájecí trysku LongLife pro selektivní pájení. Ta výrazně zlepšuje proces selektivního pájení v mnoha směrech a je kompatibilní jak s pájecími systémy firmy SEHO, tak i jiných výrobců. Jednou z inovací této pájecí trysky je způsob její výroby, při které se nepoužívá běžný způsob povrchového opracování. Tento nový proces nemění uspořádání atomů na povrchu trysky, která je pak navíc pokovena speciální slitinou zlata. Zdánlivá maličkost zajišťuje trysce řadu výhod, z nichž nejdůležitější je její životnost – ta je v porovnání s ostatními pájecími tryskami při stejných podmínkách použití až třikrát delší.

Tato tryska má i další výhody, mezi které patří např.:

  • Trysku LongLife není potřeba před použitím aktivovat. Stačí ji jednoduše nasadit, spustit pumpu a pájení může začít.
  • Tryska nevyžaduje během pracovního procesu údržbu ani reaktivaci, což vede k vyšší efektivitě využití pájecího zařízení a snížení nákladů na její použití.
  • Pokud je kombinována s ultrazvukovým čističem trysek (rovněž od firmy SEHO), je tato tryska dokonce zcela bez nároků na údržbu.
  • Díky zlepšenému přenosu tepla do pájeného místa a vysoké stabilitě výšky vlny je pájecí proces ustálený na nejvyšší možnou míru.
  • Trvalá perfektní aktivace trysky zajišťuje nižší počet pájecích defektů.

mklauz@dps-az.cz