česky english Vítejte, dnes je úterý 28. květen 2024

Měřicí technika od společnosti BluEmi

BluEmi je mladou společností, jež zastupuje na českém a slovenském trhu několik výrobců měřicí a testovací techniky pro různé oblasti aplikací. Jejich hlavními zaměřeními jsou tato:

  • Přístroje pro generování a měření rádiových signálů
  • Optická měřicí technika – pro materiály a zdroje záření (LED…)
  • Technika pro měření EMC
  • Bezodrazové a reverberační komory pro EMC
  • AC a DC výkonové zdroje a zátěže
  • Technika pro měření kvality mobilních sítí

S příchodem této společnosti se na našem trhu objevilo několik nových a velmi zajímavých výrobků, které doposud na trhu chyběly. Zmenšování zařízení se nevyhnulo ani měřicímu vybavení, a tak technik, který vyjíždí na údržbu nebo opravu rádiového komunikačního zařízení s sebou dnes může vzít malé a lehké přístroje, jakými jsou například spektrální analyzátor SpecMini a generátor vektorového signálu GeneMini. Generátor umožnuje generovat vektorové signály dnešních komunikačních technologií včetně signálu 5G. Oba přístroje vyrábí čínská společnost TRANSCOM. Tato firma má ve svém portfoliu i velmi kvalitní generátory a vektorové analyzátory v provedení pro PC s USB rozhraním.

Měřicí technika od společnosti BluEmi

Měřicí technika od společnosti BluEmi 1

Další přístroje nabízené BluEmi již nejsou tak miniaturní. Jedná se o napěťové a proudové zdroje amerického výrobce MAGNA-POWER, které naleznou své místo v laboratořích i ve výrobě, kde je potřeba vyšších výkonů. I když modely základní řady SL jsou vysoké pouhé 1U, nabízejí výkon až 8 kW.

Další čtyři řady zdrojů nabízejí postupně zvyšování výkonu od desítek kW až do 250 kW. Všechny zdroje je možné spojovat paralelně i sériově k dosažení vyšších výkonů, třeba i 2 000 kW.

Společnost MAGNA-POWER zároveň nabízí i elektronické zátěže, a to opět vyšších výkonů. Ve třech řadách je možné nabídnout od 1 kW až po 100 kW.

Doplnění portfolia o AC zdroje a zátěže má BluEmi od taiwanské společnosti ITECH. Její velmi široká škála zdrojů v provedení stolním nebo do 19" racku uspokojí každého inženýra ve vývoji nebo výrobě. Firma nabízí i velmi malé stolní zdroje o vysokém výkonu i 3 kW.

Ani tato firma neopomněla elektronické zátěže a na trh dodává jak DC, tak AC zátěže pro různé aplikace, včetně simulování chování LED diod v různých režimech a nebo pro testování obvodů v automobilovém průmyslu. Zvláště v dnešní době, kdy se začínáme ubírat cestou elektromobility, jsou důležité přístroje pro testování baterií a jejich nabíjecích obvodů.

Vedle výrobků Transcom pro generování a analýzu rádiových signálů zastupuje BluEmi na českém i slovenském trhu čínského výrobce CEYEAR. Jeho spektrální a vektorové analyzátory včetně generátorů signálu míří do té nejvyšší kvalitativní i technologické skupiny přístrojů. Mohou být velmi dobře srovnávány s těmi nejlepšími, jako je Rohde&Schwarz nebo Keysight.

Požadavky na vývoj rádiových obvodů jdou dnes do stovek GHz. I CEYEAR tak může nabídnout své analyzátory, například do 500 GHz nebo až do 1 THz.

V České republice je mnoho společností zabývajících se vývojem elektroniky. Ty potřebují testovat své výrobky z hlediska splnění norem na elektromagnetickou kompatibilitu. Těm může BluEmi nabídnout celkové měřicí vybavení pro EMI i EMS včetně měřicí stíněné nebo bezodrazové komory firmy SIEPEL.

Může se zdát, že optická měřicí technika ne úplně zapadá do skupiny přístrojů pro rádiová měření nebo k EMC testování. Avšak optická měřicí technika společnosti INSTRUMENT SYSTEMS je převážně určena pro měření zdrojů záření, měření optických vlastností materiálů v transmisním nebo reflexním režimu, a tak velmi využívaná v automobilovém průmyslu. Zde se k vyvíjené elektronice přidávají ještě dnes hlavně využívané LEDky pro podsvícení všech symbolů v automobilu a také velmi se rozšiřujících displejů. Pro tato měření se nejvíce využívají spektrometry CAS140D nebo měřicí kamery LUMICAM.

Více o výrobcích nabízených společností BluEmi naleznete na stránkách www.bluemi.cz.