česky english Vítejte, dnes je úterý 23. duben 2024

Web EMA Design je užitečný nejen pro uživatele OrCADu

DPS 4/2020 | Články
Autor: Ing. Milan Klauz

Společnost EMA Design Automation [1] je distributorem programů OrCAD a Allegro (Cadence Design Systems) v Severní Americe. Během dvaceti let svého působení se změnila z malého lokálního distributora na významného partnera firmy Cadence, který vyvíjí i vlastní navazující software, vydává E-booky, pořádá semináře a školení a vůbec poskytuje svým zákazníkům nadstandardní služby.

Aby byla její nabídka zákazníkům úplná, spojila společnost EMA Design Automation své síly s dalšími firmami, které svými produkty doplňují její portfolio, zejména s distributory součástek (např. Digi-Key), výrobci PLM (Arena Solutions), výrobci MCAD softwaru (Dassault Systemes) a dalšími.

Web EMA Design je užitečný nejen pro uživatele OrCADu

Webové stránky této firmy jsou plné hodnotných a užitečných informací, ze kterých mohou volně čerpat všichni zájemci, nejen uživatelé jejích programů.

Sekce Resource Library [2] nabízí ke stažení E-booky, dlouhou řadu užitečných článků, videa, blogy, tipy na práci, informace o seminářích atd. Některé z nich pochopitelně navazují na program OrCAD [3], ale mnohé jsou obecné povahy, takže nabízejí cenné informace pro každého návrháře desek a vývojáře obvodů.

Jako doplněk k programům OrCAD a Allegro nabízí EMA Design Automation další navazující programy, některé vlastní, jiné od externích dodavatelů. Mezi nejzajímavější patří například:

  • CircuitSpace umožňuje rychlé rozmístění součástek pomocí techniky AutoClustering a reuse/replication již navržené části desky [4].
  • EMA Enterprise Connect propojuje prostředí návrhu desek s firemními systémy PLM, ERP a MRP [5].
  • CADSync zajišťuje oboustrannou spolupráci mezi návrhem desek a prostředím MCAD programu SOLIDWORKS [6].
  • Advanced Arena Integration připojuje návrh desky ke cloudovému prostředí PLM firmy Arena Solutions [7].