česky english Vítejte, dnes je úterý 05. březen 2024

OnRobot nabízí šroubovák Screwdriver

DPS 5/2020 | Články
Autor: Ing. Milan Klauz

I ve výrobě elektroniky se musí šroubovat, a tak se může hodit nástroj pro robotické šroubování Screwdriver od společnosti OnRobot. Ta je známá zejména výrobou uchopovacích nástrojů, které se montují na ramena robotů různých výrobců. V tomto případě se jedná o šroubovák, který umožňuje automatizovat opakující se neergonomické a nekonzistentní procesy manuálního šroubování. Jistě najde uplatnění i tam, kde nelze dost dobře integrovat a programovat tradiční šroubovací systémy. Inteligentní šroubovák je určen pro nejrůznější montážní aplikace včetně elektroniky.

OnRobot nabízí šroubovák Screwdriver

Programování nástroje OnRobot Screwdriver je velmi snadné. Stačí nastavit vhodnou délku šroubu a hodnotu utažení do dodávaného uživatelského rozhraní. Nástroj potom vypočítá rychlost a sílu potřebné pro konzistentní a přesné šroubování. Šroubovák umí detekovat nesprávnou délku šroubu, což zlepšuje celkovou kvalitu a snižuje zmetkovitost.

Než je proces šroubování zahájen, jsou šrouby schovány uvnitř šroubováku. Jakmile se robotické rameno dostane do potřebné pozice, šroubovák s unikátní osou Z zasune šrouby do nástroje a automaticky s nimi manipuluje, což šetří rameno robota a eliminuje potřebu dalšího programování.

Šrouby velikostí M1.6 až M6, mohou být až 50 mm dlouhé, přičemž utahovací moment lze nastavit v rozsahu 0,15–5 Nm. Výměna šroubů za jiný typ či velikost zabere pouze několik minut. Inteligentní šroubovák se dodává včetně zásobníku šroubů a systému One System pro nastavení šroubováku k robotům různých značek.