česky english Vítejte, dnes je úterý 23. duben 2024

Soldering Skills Practice Kit pro přípravu na certifikaci IPC

DPS 5/2020 | Články
Autor: Redakce

Pokud uvažujete o získání certifikátu IPC pro ruční pájení, ať už pro sebe, nebo pro své zaměstnance, potom může přijít vhod zkušební sestava Soldering Skills Practice Kit, která obsahuje sadu součástek a desku plošných spojů, na které si lze znalosti pájení předem vyzkoušet. Mohlo by se zdát, že takovou desku i potřebné součástky si může každý obstarat sám, ale tato nabízená deska a součástky jsou již přizpůsobeny požadavkům IPC na kvalifikované ruční pájení. Sestava je určena nejen pro přípravu na certifikaci, ale je vhodná pro každého, kdo si chce ověřit svou zručnost v ručním pájení. Sestava zahrnuje vícevrstvou desku plošných spojů a 15 různých druhů součástek tak, jak vyžaduje IPC pro získání certifikace. Součástky jsou vývodové (např. DIP-14, CK05,TO-5 a 18) i SMD (0805, 1206, QFP-44 a 100, SOIC-14 a 23, PLCC-28).

Soldering Skills Practice Kit pro přípravu na certifikaci IPC

Sestava Soldering Skills Practice Kit od CircuitMedic

K sestavě je dodáván návod, který probírá nejen vlastní pájení, ale také modifikace, opravy a reworking v souladu s požadavky organizace IPC pro získání certifikátu v oboru ručního pájení. Náročnost a znalosti ručního pájení a navazujících operací dělí pracovníky do tří kategorií:

  • Intermediate (středně pokročilý), který má základní znalosti o pájení a výměně součástek.
  • Advanced (pokročilý) se znalostmi o pájení, výměně součástek a opravách, ale bez větších zkušeností.
  • Expert má kromě potřebných znalostí i velké zkušenosti. Sestavu Soldering Skills Practice Kit dodává americká firma CircuitMedic za cenu zhruba 50 USD.