česky english Vítejte, dnes je úterý 28. květen 2024

Nový EMI přijímač od společnosti Narda Safety Test Solutions, model PMM 9010F

Společnost Narda Safety Test Solutions (dále jen „NARDA“), výrobce EMC měřicí techniky (přijímače a antény) a přístrojů pro měření elektromagnetického pole, doplnila řadu EMI přijímačů o nový model 9010F (Fast).

Nový EMI přijímač od společnosti Narda Safety Test Solutions, model PMM 9010F

Jedná se o FFT Time Domain Digital EMI Receiver & Real time Analyzer:

  • pro frekvenční rozsah od 10 Hz do 30 MHz
  • plně ve shodě s normou CISPR 16-1-1
  • redukuje čas potřebný pro testování z hodin na sekundy; real-time spektrální analýza
  • lehký, malý a může fungovat i na baterie
  • uživatelsky příjemný, a to jak samostatně, tak v kombinaci se software PMM Emission Suite
  • možnost rozšíření až do 18 GHz.

Aplikace

Měření vedených a vyzařovaných emisí EUT v plném souladu s CISPR. Analýza emisí v krátkém čase je zvláště vhodná pro EUT s krátkými provozními cykly, např. elektrické nářadí a všeobecně pro přístroje s elektrickými motory, které jsou vystaveny nebezpečí přehřátí při delší době testování. Rychlé a spolehlivé testování poskytuje okamžitou zpětnou vazbu při vývoji a umožňuje snížit čas potřebný pro uvedení výrobku na trh.

Popis

Nový EMI přijímač PMM 9010F je založen na velmi pokročilé analogicko digitální konverzi a technologii zpracování dat, které používá pro FFT frekvenční spektrální analýzu v plném souladu se všemi požadavky na zkoušky podle normy CISPR 16-1-1. Stejná modulární konstrukce, kompaktní rozměry a nízká spotřeba energie řadí tento model do řady přijímačů od PMM: PMM 9010, 9010/03P, 9010/30P.

Rychlost měření

CISPR detektory, jako jsou Q-Peak, C-RMS a C-AVG detektory, se vyznačují dlouhou dobou ustálení: měření se musí provádět s dlouhou dobou sledování (hold time) 1−2 sekundy pro každý frekvenční krok; nastavení hold time nižší než 1 s může zkrátit čas potřebný pro testování, ale za cenu možných závažných chyb a podhodnocení úrovní. PMM 9010F překonává toto omezení tím, že prohlíží celé spektrum za méně než 25 sekund, s hold time 1 sekunda pro všechny detektory, místo téměř 5 hodin (v porovnání s frekvenčním krokem RBW). Provedení modelu PMM 9010F poskytuje vynikající výkony, a to nejen pokud jde o rychlost měření, ale také pokud jde o úroveň šumu.

Více informací o výrobcích společnosti NARDA naleznete na stránkách www.pmm.it nebo u firmy TESTOVACÍ TECHNIKA, s. r. o., Hakenova 1423/III, 290 01 Poděbrady, (www.teste.cz).