česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 29. únor 2024

In-line systém X7056-II BO pro inspekci mikrospojů

DPS 1/2021 | Články
Autor: Redakce

Společnost Viscom uvedla na trh nové inspekční zařízení X7056-II BO, které kontroluje mikrospoje (wire bonds) pomocí technik AOI a AXI v jednom in-line systému. Vyznačuje se maximální hloubkou inspekce, přičemž zajišťuje úplnou inspekci výkonových polovodičů a uzavřených senzorů.

Tento inspekční systém efektivně kombinuje optickou kontrolu drátků mikrospojů s X-ray inspekcí pro dosažení co nejspolehlivější a nejpřesnější inspekce, dokonce i v případě, kdy jsou obklopeny dalším materiálem. Může být rovněž použit pro kontrolu skrytých pájených spojů umístěných pod čipy. Unikátní kombinace AOI a AXI zařízení v jednom systému zvládá inspekci i při velkém počtu kontrolovaných objektů a umožňuje dosáhnout krátké doby inspekčního cyklu při maximální hloubce inspekce.

Bez názvu

Mikropásky a drátky jsou kontrolovány bez ohledu na rozměry, stejně jako kvalita pájení. Použitá snímací technika s vysokým rozlišením umožňuje kontrolovat všechny mikrospoje i všechna odkrytá a skrytá připojovací místa tak, aby kvalita provedení, poškození i odchylky v poloze mohly být detekovány s absolutní jistotou. To platí i pro inspekci chyb (voidů) v povrchovém pájení. Pro generování efektivního inspekčního programu obsahuje standardní knihovna všechny důležité vzory pro die bonds, ball-wedge, wedge-wedge a security bonds.

Nový inspekční systém od Viscomu nabízí ideální řešení náročných požadavků na X-ray inspekci v oblasti bondování. Systém je navržen pro použití ve výrobě high-end elektroniky a je ideální pro instalaci v prostředí pro finální montáž výkonové elektroniky, konstrukci snímačů a pouzdření, kde zajišťuje 100% kontrolu kvality.