česky english Vítejte, dnes je úterý 05. březen 2024

Zájem o nositelnou elektroniku roste

DPS 3/2021 | Články
Autor: Ing. Milan Klauz

Podle zprávy vydané agenturou IDC (International Data Corporation) vzrostl během posledního čtvrtletí roku 2020 ve světě objem prodeje nositelné elektroniky na 153,5 milionu kusů, což je v porovnání s předcházejícím rokem o 27,2 % více.

Celkem se prodalo 444,7 milionu kusů nositelné elektroniky. Zatímco běžně se prodej zvyšuje díky novým výrobkům a nižším cenám, trend v roce 2020 naznačil, že zákazníci utratili za nositelnou elektroniku více během pandemického období díky ušetřeným finančním prostředkům, které za normálních okolností utrácejí za zábavu nebo dovolené.

Za vyšší poptávkou po nositelné elektronice stojí také fakt, že pandemie připomněla lidem důležitost zdravého životního stylu. Výrobky zaměřené na kontrolu tělesných aktivit a informace o zdravotním stavu se staly velmi žádanými. Produkty pro snímání teploty, EKG, srdečního rytmu a další senzory umožnily uživatelům sledovat jejich zdraví a tělesné funkce.

Nejlépe se ale prodávaly produkty určené pro poslech, tzv. hearables, zatímco nejrůznější náramky, s výjimkou chytrých hodinek, zaznamenaly pokles. Obliba hearables spočívá zejména v zajištění určité míry soukromí těm, kteří je nosí, ať už na veřejnosti, nebo při pobytu v karanténě. Tohoto trendu rychle využili výrobci nositelných zařízení a přišli s nabídkami nejrůznějších produktů tohoto typu.

Obr. 1 (jpg)

Mezi nejúspěšnější dodavatele nositelné elektroniky v posledním čtvrtletí roku 2020 patřily společnosti Apple (chytré hodinky, hearables), Xiaomi (MiBand, hearables), Samsung (hearables), Huawei (chytré hodinky) a BoAt (hearables).

Další informace získáte na www.idc.com.