česky english Vítejte, dnes je sobota 18. květen 2024

Digi-Key Electronics zavádí Part Tracing

DPS 3/2021 | Články
Autor: Redakce

Distributor Digi-Key Electronics, který má skladem k okamžitému odběru největší výběr elektronických součástek, zavádí zlepšené sledování součástek Part Tracing. To je zajištěno informacemi natištěnými přímo na zadní straně stříhaných pásek, což umožní během přípravy výroby součástky lépe organizovat a zlepšit jejich sledování.

Sledování pásek se součástkami může být někdy obtížné. Jakmile je jednou ustřižená páska vyndána ze zásilky od dodavatele, je obtížné ji identifikovat. Firma Digi-Key, přední dodavatel SMD stříhaných pásek, chce tento problém řešit právě zaváděním Part Tracing. Informace o dané pásce je pro zákazníka nejenom dobře viditelná, ale také navazuje na portál Digi-Key Traceability, kde je možné o dané pásce získat další informace.

Digi-Key je první distributor, který tuto službu svým zákazníkům nabízí. Plánuje, že v červnu 2021 bude mít označené pásky pro 36 tisíc typů součástek. Na 8 mm širokých papírových páskách budou natištěny následující informace: objednávka, faktura, výrobce, počet součástek, země původu, katalogový popis, datum, Detail ID, Lot code, Digi-Key part number a Manufacturer part number. Informace budou v angličtině.

Minimální délka objednané pásky musí být alespoň 200 mm, což odpovídá asi 50 součástkám s 4mm rozestupy nebo 100 součástkám s rozestupy 2 mm. Služba Part Tracing je zatím dostupná pro 8mm papírové pásky, ale bude postupně rozšiřována. Při dodržení požadované minimální hodnoty objednávky je zákazníkům poskytována zdarma.

obra (jpg)

Odkazy:

[1] www.digikey.com/en/news/press-releases/2021