česky english Vítejte, dnes je sobota 20. červenec 2024

Flux Remover eGuide. Průvodce čištěním DPS

DPS 4/2021 | Články
Autor: Ing. Milan Klauz

Firma MicroCare, dodavatel produktů pro čištění a odstraňovaní různých nánosů a nečistot, má na svých webových stránkách volně ke stažení elektronickou příručku Flux Remover eGuide [1]. Ta je užitečným průvodcem při výběru optimálního způsobu odstraňování zbytků po pájení v různých situacích za použití čisticích prostředků ze sortimentu této firmy.

Kvalita čištění desek plošných spojů má velký vliv na spolehlivost elektronických sestav. Nově publikovaná příručka pomůže i méně zkušeným pracovníkům si rychle vybrat vhodný čisticí prostředek v závislosti na typu substrátu a charakteru znečištění.

Příručka obsahuje přehledné informace o jednotlivých produktech a řadu praktických doporučení včetně odkazů na instruktážní videa. Hned v úvodu je uvedeno porovnání nejprodávanějších čisticích prostředků podle dvou kritérií – bezpečnosti a intenzity čištění (viz obrázek).

obr (jpg)

Nezbývá tedy než si tuto příručku stáhnout, přečíst všechny FAQ, podívat se na doporučená videa a pak si vybrat ten nejvhodnější prostředek pro dokonalé vyčištění vaší desky.

Odkazy:

[1] www.microcare.com/en-US/Resources/Resource-Center/How-To-Guides/Electronics-Flux-Remover-eGuide