česky english Vítejte, dnes je pondělí 15. červenec 2024

PRO-SHIELD zajišťuje stabilní ochranu před EMI

DPS 5/2021 | Články
Autor: Chomerics, Parker Hannifin Corporation

Chomerics, divize společnosti Parker Hannifin Corporation [1], uvedla na evropský trh trojici nových produktů PRO-SHIELD, které ve formě aerosolu, barvy a těsnicí pasty umožňují vytvořit na plastových dílech elektronických zařízení stínění proti elektromagnetické interferenci (EMI).

Obr. 1  (jpg)

PRO-SHIELD® 7100 [2] vytváří na povrchu plastových krytů trvanlivý akrylátový povlak, který obsahuje nikl. Povlak je částečně vodivý a zajišťuje stínění proti elektromagnetické interferenci. Je jednosložkový, snadno použitelný, s dobou vytvrzení od 2 do 4 hodin. Účinnost stínění se pohybuje kolem 45−60 dB v aplikacích, jako jsou kryty elektroniky, průmyslové rozvaděče, telekomunikační a zdravotní technika, ovládací panely, řídicí moduly motorů a přenosná elektronika.

Pro aplikace, kde je vyžadovaná vyšší ochrana proti EMI, nabízí firma Chomerics aerosol PRO-SHIELD 7108 [3]. Vodivý povlak je v tomto případě vyplněn stříbrem, které zajišťuje jak lepší vodivost povlaku, tak i lepší stínicí vlastnosti. Protože je ve spreji, je vhodný pro použití zejména u prototypů, na kterých se ověřuje výsledné provedení i kvalita stínění. Akrylátový povlak se zcela vytvrdí během 24 hodin, přičemž zajišťuje účinnost stínění v rozsahu až 70−89 dB.

Oba materiály, PRO-SHIELD 7108 i PRO-SHIELD 7100, mají vysokou přilnavost k plastům, jako jsou polykarbonáty, epoxidy, ABS, PC/ABS, PVC a PPE.

obr. 2  (jpg)

Trojici nových stínicích produktů pro evropský trh uzavírá PRO-SHIELD 7002 [4]. Tento silikonový těsnicí a současně i stínicí materiál obsahuje nikl a grafit a je tak elektricky vodivý. Představuje cenově dostupný způsob snížení elektromagnetické interference v elektronice v případech, kdy se jedná o korozivzdorné těsnění a vyplnění mezer na dílech se složitou geometrií a mezerami, které se obtížně vyplňují. Tento materiál se plně vytvrdí za sedm dnů, ale už po 24 hodinách je funkční, přičemž zajišťuje stínění s účinností 40−60 dB.

Odkazy:

[1] www.parker.com

[2] https://ph.parker.com/us/en/pro-shield-7100-electrically-conductive-paint

[3] https://ph.parker.com/us/en/pro-shield-7108-electrically-conductive-paint

[4] https://ph.parker.com/us/en/pro-shield-7002-electrically-conductive-sealant