česky english Vítejte, dnes je pondělí 15. červenec 2024

MARCH MegaVIA Plasma Treatment System pro výrobu DPS

DPS 5/2021 | Články
Autor: Redakce

Nordson Electronics Solutions, divize společnosti Nordson Corporation, známá v oboru plazmových technologií, přichází se systémem MARCH MegaVIA™ Plasma Treatment System s konfigurací 15 velikostí panelů vyráběných desek až do rozměrů cca 762 × 1 320 mm. S velikostí 1 652 × 1 782 × 2 326 mm nijak nepřesahuje rozměry podobných zařízení. Nový systém je schopný zajistit opakovatelné výsledky a uniformní zpracování povrchu panelu desek. Zařízení MegaVIA™ používá při práci s plazmou 40 kHz, přičemž pracuje se známými plyny – CF4, kyslík, argon a dusík. Řídicí panel s dotykovou obrazovkou umožňuje provádět sběr dat a ovládat celý proces.

stroj 1 (jpg)

Osvědčená patentovaná technologie použití plazmy při výrobě DPS zajišťuje na povrchu desek dobrou přilnavost, ještě před laminací. Zpracování povrchu plazmou dává lepší výsledky než mechanické a chemické procesy, protože je stejnoměrné, s opakovatelnými výsledky. Použití plazmy je důležité zejména v aplikacích desmear a etchback u HDI desek, ať už flexibilních nebo pevných.

Použití plazmy výrazně zvyšuje přilnavost povrchu desky tím, že zvýší povrchovou energii materiálu, a navíc zbavuje povrch kontaminací, které mají negativní vliv na přilnavost ochranných laků. Plazma působí na povrch desky během procesu dvojím způsobem – fyzickým a chemickým. Fyzická interakce se projeví bombardováním povrchu desky ionty. Chemická reakce pak využívá aktivní chemické složky vytvořené uvnitř plazmy, jako jsou například kyslíkové radikály, které jsou velmi agresivní vůči znečištění organický materiálem. Obě reakce jsou během působení plazmy přítomné a jejich poměr může být ovládán jednotlivými parametry procesu (tlak, výkon, umístění, použitá chemie, atd.).

Více informací: www.nordson.com/en/divisions/march/products/plasma-treatment-systems/via-high-volume-series