česky english Vítejte, dnes je sobota 20. červenec 2024

Panasonic: Vyberte si spínací výkon, jaký opravdu potřebujete – MOSFET

DPS 5/2021 | Články
Autor: Panasonic Electric Works Europe AG

Společnost Panasonic Industry rozšiřuje polovodičová relé řady APV o modely s možností spínat vysoké proudy nebo vysoká napětí.

panasonic (jpg)

Moderní průmyslová automatizace, energetické systémy a další zařízení jsou v dnešní době velmi specializovaná zařízení, která kladou vysoké nároky na komponenty, a to včetně spínacích prvků, jako jsou polovodičová relé. Nové modely optočlenů APV společnosti Panasonic Industry mohou spínat výrazně vyšší výstupní napětí nebo proudy, než tomu je u stávajících modelů.

Dodávají se v miniaturizovaném provedení SSOP a poskytují galvanické oddělení 1500 V mezi řídicím a spínacím obvodem. Nový vysoce výkonný typ APV3111GVY spíná přímo MOSFETy pro vysoké zátěžové proudy, a to díky generovanému výstupnímu napětí 18 V použitému pro řízení hradel MOSFET. To vede ke snížení počtu součástek na desce plošných spojů.

APV1111GVY přichází na průmyslovou scénu v kontextu s požadavky na vysokorychlostní spínání vyšších proudů a vyniká pozoruhodným výstupním proudem 45 μA pro rychlé buzení brány MOSFET.

Toto polovodičové relé přináší řešení pro miniaturizované vysoce výkonné aplikace v širokém rozsahu teplot v oblasti napájecích zdrojů, měřicích zařízení, akumulátorových systémů a mnoho dalšího.

O společnosti Panasonic

Společnost Panasonic Corporation je světovým lídrem vyvíjejícím inovativní technologie a řešení pro širokou škálu aplikací v odvětví spotřební elektroniky, bydlení, automobilového průmyslu a B2B. Společnost, která v roce 2018 oslavila 100. výročí, provozuje 528 dceřiných a 72 přidružených společností po celém světě a v loňském roce vykázala konsolidované čisté tržby ve výši 61,9 miliardy eur (7,49 bilionu jenů). Společnost pomocí svých technologií vytváří lepší život a lepší svět pro zákazníky.

Podrobnější informace o společnosti Panasonic najdete na: Panasonic: http://www.panasonic.com/global

O společnosti Panasonic Industry Europe

Panasonic Industry Europe GmbH je součástí globální skupiny Panasonic a poskytuje automobilové a průmyslové výrobky a služby v Evropě. Jako partner pro průmyslový sektor společnost Panasonic zkoumá, vyvíjí, vyrábí a dodává technologie v souladu s myšlenkou „A Better Life, A Better World“ (Lepší život, lepší svět). Portfolio společnosti zahrnuje produkty od klíčových elektronických komponent, zařízení a modulů až po kompletní řešení a výrobní zařízení pro výrobní linky v širokém spektru průmyslových odvětví. Panasonic Industry Europe je součástí globální společnosti Panasonic Industrial Solutions. Více informací o Panasonic Industry Europe: http://industry.panasonic.eu.