česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 20. červen 2024

Teplotní profiloměr Solderstar SLX nepotřebuje nastavení

DPS 1/2022 | Články
Autor: Ing. Milan Klauz

Společnost Solderstar představila na veletrhu productronica v Mnichově nový teplotní profiloměr SLX. Ten zaznamenává teploty v pájecích pecích během procesu pájení. Jeho hlavní výhodou je možnost použití bez nutnosti počátečního nastavení měření, takže je okamžitě k dispozici.

Nový Solderstar SLX je přesný, robustní, velmi kompaktní zapisovač dat napájený baterií, který je určen pro měření a zaznamenávání procesních parametrů při jakémkoliv druhu pájení (reflow, na vlně, vapor či selektivní pájení).

Protože nevyžaduje žádné nastavení, může být přidán k tepelnému štítu SMARTLink pro reflow nebo k jakémukoliv dalšímu příslušenství a systém se sám nastaví pro zachycení dat. Na rozdíl od běžných zapisovačů detekuje Solderstar SLX automaticky testovací adaptér, ke kterému je připojen, a tuto informaci nastaví pro další práci. Tím se eliminuje potřeba počítače k nastavení zařízení, což je bezesporu velká časová výhoda.

Obr (jpg)

Teplotní profiloměr Solderstar SLX umožňuje rychlejší a přesnější měření teplot bez šumu až na 12 kanálech, zatímco měří další procesní parametry pomocí senzorů. Pomocí speciálních adaptérů lze počet měřicích kanálů rozšířit až na 24 nebo 36.

Indikátory a sloupcový displej informují o stavu zapisovače. Ten je připraven k práci po deseti minutách nabíjení přes USB připojení, zatímco po dvou hodinách je schopen pracovat plných 15 hodin. Rychlost načítání dat je 10× rychlejší než u předešlých modelů, 2,4GHz bezdrátová telemetrie zajišťuje rychlý přenos dat, přičemž si i nadále udržuje přesnost záznamu teplot na úrovni ± 0,5 °C v rozsahu teplot –200 °C až 1 300 °C. Nová interní, snadno vyměnitelná baterie je odolná vůči vysokým teplotám.