česky english Vítejte, dnes je neděle 10. prosinec 2023

Aerolam − nový materiál DPS pro náročné aplikace

DPS 1/2022 | Články
Autor: Ing. Milan Klauz

Na veletrhu productronica 2021 v Mnichově představila společnost Ventec nový základní materiál pro desky plošných spojů „aerolam“.

Obrázek (jpg)

Ten je specificky určený pro náročné požadavky kladené na substráty pro elektroniku v kosmických, leteckých a vojenských zařízeních − přenos velmi rychlých digitálních signálů i vysokých kmitočtů a odolnost vůči působení okolního prostředí (vysoké teploty, slané mlhy, vlhkost, vibrace, síly při gravitačním přetížení). Tento nový materiál je k dispozici v několika různých provedeních vhodných pro širokou řadu aplikací:

  • Lamináty a prepregy tec-speed 20.0 a tec-speed 30.0 jsou navrženy tak, aby uchovaly energii signálů a pomohly potlačovat šum. Jsou založeny na nejnovějších výzkumech materiálů s nízkými ztrátami, splňují požadavky specifikace IPC 4103 a jsou vhodné jako základní materiál desek pro multi-GHz aplikace a milimetrové kmitočty.
  • Materiál VT-901 nabízí mechanickou pevnost a stabilitu při vysokých teplotách, VT-90H pak zajišťuje dodržení standardů pro vojenskou, leteckou a kosmickou elektroniku.

Více informací: www.ventec-group.com/news/ventecunveils-aerolam-base-material-solutions-for-ad-electronics/