česky english Vítejte, dnes je pondělí 15. červenec 2024

Nový PADS Professional Premium běží na cloudu

DPS 3/2022 | Články
Autor: Redakce

Firma Siemens EDA Software uvolnila na trh verzi programu PADS Professional pro komplexní návrh desek plošných spojů, která běží na cloudu pod názvem PADS Professional Premium. Program je k dispozici formou ročního pronájmu a je navíc doplněn o tři další aplikace − Connect, PartQuest Portal a Supply Chain.

Cloudová aplikace nevyžaduje instalaci softwaru ani pořizování náročného hardwaru. Přístup k programu je obecně možný odkudkoliv a kdykoliv, ale je specifikován danou licencí. Pronájem aplikace zahrnuje vždy aktuální verzi programu, bez potřeby pamatovat na jeho aktualizaci.

Vlastní návrhový systém, který je odvozen od high-end systému Xpedition, umožňuje kompletní návrh desky ve 3D, včetně návrhu rigid-flex a RF desek, ECAD-MCAD spolupráce a routování plošných spojů metodou Sketch Routing. Simulace a analýzy zahrnují AMS smíšené obvodové simulace, analýzy signálové a napájecí integrity a termální analýzy navržené desky.

Novinky přidané do programu umožňují:

  • integrovanou správu dat návrhu, kdy uživatel může spolupracovat s členy týmu kdekoliv na světě prostřednictvím dat, výpisů materiálu, sdílení vizualizace návrhu a markupu,
  • vyhledávání a stahování dat a potřebných knihovních prvků součástek z portálu PartQuest,
  • real-time zjišťování dostupnosti a cen součástek.

Zájemci o tento výkonný návrhový systém si mohou nezávazně stáhnout zkušební licenci platnou jeden měsíc [1].

Odkazy:

[1] https://trials.sw.siemens.com/padspro-overview/#form