česky english Vítejte, dnes je sobota 20. červenec 2024

Slavíme 30 let na trhu!

DPS 3/2022 | Články
Autor: Lenka Šírová, AWOS

Společnost AWOS, přední český výrobce elektroniky, si nedávno připomněla už 30. výročí svého založení. Za tu dobu společnost prošla vývojem od malé firmy, z počátku nabízející výhradně návrhy desek s plošnými spoji, fotoplottservis a dodávky desek s plošnými spoji, až k současné moderní společnosti s rozsáhlou nabídkou služeb v oblasti vývoje a výroby elektroniky.

Pardubický region byl vždy historicky spojen se silnou tradicí elektrotechnického průmyslu. Výroba původně soustředěná do velkých státních podniků se na počátku 90. let vlivem tehdejších ekonomických podmínek přesunula do mnoha menších firem. Tak také vznikla firma AWOS, díky odvážnému přístupu a dlouholetým profesním zkušenostem zakladatelů − Ing. Václava Vondry, Ing. Ladislava Vorlického, Petra Salfického a Zdeňky Vondrové. S přibývajícími zakázkami se společnost postupně rozrůstala a nyní zaměstnává 75 pracovníků, kteří jsou připraveni pomáhat zákazníkům řešit jejich technické problémy.

Obr.  (jpg)

Pravda, za ty tři dekády se toho na trhu mnoho změnilo, ale stále se snažíme jít s dobou a nabízet zákazníkům kvalitní výrobu elektronických dílů včetně komplexního servisu s využitím nejmodernějšího technologického vybavení. Spektrum našich zákazníků je široké a pokrývá několik průmyslových odvětví − energetika, doprava, radiokomunikace, strojírenství, lékařská technika. Elektroniku dodáváme zákazníkům nejen v ČR, ale i do celého světa.

Námi vyráběná elektronika je srdcem zařízení našich zákazníků, proto během výroby plně dbáme na kvalitu a dodržování normy IPC-610. Od roku 1999 je postupně budován systém řízení jakosti ISO 9001, který byl následně v r. 2004 rozšířen o management životního prostředí ISO 14001 a v roce 2020 jsme na základě požadavků našich zákazníků obhájili další certifikaci nezbytnou pro výrobu medicínských zařízení ISO 13485.

V rámci rozvoje společnost AWOS investovala průběžně do hi-tech technologií a do moderních výrobních prostor tak, aby byly vytvořeny konkurenceschopné podmínky i pro zákazníky z nadnárodních korporací.

Obr. 2 (jpg)

Dalším významným milníkem historie firmy byl rok 2020, kdy se společnost AWOS stala součástí skupiny TTC. TTC Holding je českou investiční skupinou založenou v roce 1993 a podnikající zejména v oblasti moderních technologií a realit. Společnosti TTC Marconi a TTC Telekomunikace nabízejí IT, komunikační a bezpečnostní řešení pro provozovatele kritické infrastruktury státu, zejména energetiku, dopravu, veřejnou správu a bezpečnostní složky.

Co chystáme do dalších 30 let? Budeme i nadále sledovat nejnovější trendy v technologii elektronického průmyslu, abychom mohli plnit rostoucí požadavky zákazníků. Z pohledu automatizace výroby předpokládáme ještě větší využití automatů, robotů nebo cobotů.

I do budoucna chceme platit za respektovaného, důvěryhodného a stabilního dodavatele elektroniky na evropském trhu výrobců elektroniky. Budeme pracovat na dalším zkvalitnění našich procesů a poskytovaných služeb. To vše by se mělo pozitivně odrazit hlavně na růstu spokojenosti nejen našich zákazníků, ale i zaměstnanců.

Děkuji tímto všem našim zákazníkům i partnerům za stávající spolupráci a věřím, že nám zachovají přízeň i do budoucna. V neposlední řadě děkuji i všem kolegům, bez nichž by AWOS nebyl tam, kde dnes je.