česky english Vítejte, dnes je pondělí 15. červenec 2024

Vyvíjíte bezdrátové nabíjení? CENOS™ WCH vám pomůže

DPS 3/2023 | Články
Autor: Redakce
uvod.jpg

O malém startupu z Lotyšska jsme informovali již před časem v souvislosti s jeho softwarem pro návrh vf antén (Cenos Antenna Design). Tentokrát CENOS přichází se simulačním softwarem pro bezdrátové nabíjení přenosných elektronických sestav a elektrických vozidel. Program Cenos WCH (Wirelless Charging) má umožnit dosažení optimálního návrhu a ušetřit nabíjecí dobu. Jedná se o uživatelsky přívětivý, dostupný nástroj, ve kterém lze modelovat ve 3D indukčně a rezonantně vázané bezdrátové nabíjení.

Úspěšné bezdrátové nabíjení vyžaduje vysokou účinnost vazby mezi zdrojem a nabíjeným zařízením při daném kmitočtu a také vybalancovanou geometrii kvůli umístění zařízení a okolnímu prostředí. To vyžaduje velké znalosti a opakované testování, což nebývá snadné. Simulační software od CENOS pomůže vyzkoušet různé varianty návrhu bez potřeby prototypování, což je rychlejší a levnější, nehledě na to, že uživatel sám získává během simulací potřebné zkušenosti.

Simulace bezdrátového nabíjení je jedním ze simulačních programů nové platformy, se kterou CENOS přichází. Ta by měla zahrnovat nebo již zahrnuje další simulační programy − například indukční ohřev, simulaci transformátorů a další.

Zdroj: www.cenos-platform.com/wireless-chargingsimulation-software