česky english Vítejte, dnes je neděle 29. leden 2023

Novinky od společnosti HIOKI

DPS 1/2015 | Měření - články
Autor: Testovací technika

Nový 20MS/s záznamník HIOKI

Se začátkem roku 2015 se na našem trhu objeví další novinka od japonského výrobce HIOKI – vysokorychlostní multikanálový paměťový záznamník s označením MR8827. Záznamník je koncipován jako modulární s možností instalace až 16 vstupních jednotek se dvěma (analogovými) nebo čtyřmi (digitálními) vstupy. Celkem tak lze získat kombinaci měření 32+32 anebo 28+64 kanálů s nejvyšší vzorkovací rychlostí 20 MS/s na všech kanálech současně. Na výběr je 9 různých modelů vstupních jednotek pro různé měřené veličiny (napětí, proudy, frekvence, teploty, otáčky aj.) a požadované přesnosti měření. Maximální možné napětí, které je možno měřit přímo, je 500 V DC se vstupní jednotkou MR8990, naopak nejvyšší rozlišení je možné s jednotkou 8968, a to 3 μV (16bitový A/D převodník). Všechny analogové kanály záznamníku jsou izolované. Na 10,4palcovém displeji záznamníku je kromě standardního zobrazení průběhů měřených veličin možné také zobrazení X-Y a FFT grafů. Záznamník je plně vybaven komunikačními rozhraními (LAN, 2× USB komunikace a připojení myši / datového úložiště), data lze kromě USB disku ukládat také na integrovanou 128GB (volitelnou) SSD jednotku nebo CF kartu. Volitelně lze nový záznamník osadit termotiskárnou, která je instalována přímo v těle přístroje. Standardně je záznamník dodáván se softwarem Wave Viewer pro stažení, zobrazení a ukládání dat do PC.

Novinky od společnosti HIOKI

LCR metr HIOKI 4 Hz – 8 MHz

Nový model IM3536 nabízí proti svému předchůdci 3532-50 zejména výrazné zlepšení přesnosti měření, základní přesnost měření impedance je ± 0,05 % rdg., a vysokou rychlost měření až 1 ms v režimu FAST. Přístroj je vybaven dotykovým displejem s možným zobrazením až čtyř (libovolných) parametrů současně. Samozřejmostí je interní DC bias v rozsahu 0–2,5 V, funkce contact-check, komparátor naměřených hodnot, ukládání a vyvolávání nastavených podmínek měření do/z paměti a široká škála rozhraní jak pro komunikaci (USB, GPIB, LAN, RS-232, Analog) i pro ukládání dat (USB flash drive).

Podrobnější informace o přístrojích HIOKI získáte u firmy TESTOVACÍ TECHNIKA s. r. o. (www.teste.cz), autorizovaného distributora výrobce v ČR a SR nebo přímo na webových stránkách výrobce www.hioki.com

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik