česky english Vítejte, dnes je středa 17. srpen 2022

LSProbe 1.2 – unikátní sonda pro měření elektrického pole

DPS 2/2017 | Měření - články
Autor: Testovací technika

Společnost TESTOVACÍ TECHNIKA s.r.o. uvádí na český trh novou sondu pro měření elektrického pole od německé společnosti LUMILOOP GmbH, model LSProbe 1.2.

Společnost LUMILOOP se specializuje na vývoj systémů napájených pomocí laseru. Napájení pomocí optického vlákna je vhodnou alternativou v elektromagneticky citlivých prostředích, zejména pokud jde o dlouhodobé a bezúdržbové aplikace.

Jedním z nosných výrobků společnosti je sonda elektrického pole LSProbe 1.2. Sonda nabízí významné zkrácení času potřebného pro testování imunity na vlny šířené vzduchem a zjednodušení testování jako takového. Využití patentované technologie umožnilo vyvinout spolehlivé a bezpečné měřicí zařízení, které je klasifikováno ve třídě 1M laserových výrobků podle IEC 60825-1: 2014 / DIN EN 60825-1: 2015-07.

Obr. 1 LSProbe 1.2

Obr. 1 LSProbe 1.2

LSProbe 1.2 v sobě kombinuje využitelnost osciloskopu se snadno ovladatelnou opticky napájenou sondou elektrického pole. Pro kmitočtový rozsah od 10 kHz do 6 GHz LSProbe 1.2 přináší ve své třídě nejlepší dynamický rozsah (min. 80, max. 110 dB, typicky 95 dB) pro elektrické pole o síle od 0,1 V/m do 10 kV/m. Součástí dodávky sondy jsou i obsáhlá data pro frekvenční a teplotní kompenzaci. Miniaturní systém umožňuje detekci pulsů s pulsní šířkou 2 μs na všech třech osách současně. Kontinuální streaming 500 000 vzorků za sekundu a volitelný burst mód s 2 000 000 vzorků za sekundu umožňuje přesné časování a charakterizaci intenzity elektrického pole. Pro reveberační komory je k dispozici speciální multikanálový měřicí systém, který násobně zkracuje čas potřebný pro měření v těchto komorách.

Podrobnější informace o této sondě získáte u společnosti TESTOVACÍ TECHNIKA s. r. o., autorizovaného distributora společnosti LUMILOOP v ČR a na Slovensku, nebo přímo na stránkách výrobce http://www.lumiloop.de.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik