česky english Vítejte, dnes je pátek 24. květen 2019

S hlavou v oblacích, a přesto reálně se simulátory GNSS od R&S

DPS 1/2018 | Měření - články
Autor: Ing. Jan Robenek

Představením možností vektorového signálového generátoru SMW200A společnost Rohde & Schwarz koncem září zahájila novou éru simulací v oblasti družicových navigačních systémů [1]. Počítat můžeme s rozšířením až na čtyři vf výstupy, resp. se souběžnou simulací signálů pro více antén a v několika kmitočtových pásmech. Půjde zároveň o jediné dostupné řešení umožňující vlastní simulaci prostředí se složitými interferencemi společně se signály GNSS.

S hlavou v oblacích, a přesto reálně se simulátory GNSS od R&S

Umění generovat neviditelné

Abychom dokázali přesněji stanovit polohu, pracuje stále větší počet přijímačů s různými systémy v odlišných frekvenčních pásmech a příp. též s několika anténami zároveň. Nejen letecký průmysl, ale třeba i populární autonomní vozy si v této oblasti žádají vysokou přesnost a spolehlivost, což jinými slovy znamená podstoupit s receivery před jejich nasazením rozsáhlé testování.

Uživatelé proto získávají přístup k 72 kanálům GNSS, které lze přiřadit až ke čtyřem výstupům. Simulátory SMW200A s kmitočtovým rozsahem od 100 kHz až do 40 GHz a volitelnou druhou vf trasou až do 20 GHz [2] zde po vhodném rozšíření některými z devíti doplňků skupiny „GNSS options“ generují přímo ve vaší laboratoři signály QZSS a SBAS, stejně jako GPS, Glonass, Galileo nebo např. BeiDou. Veškeré signály pro satelity, rušení a také interference budou přístrojem vyráběny přímo a bez nutnosti vnějších zdrojů.

Z principu modulární architektury přístroje se pak samozřejmě otevírají dveře i pro budoucí, statické, ale též dynamické testování třeba za ještě složitějších podmínek a reálných předpokladů. Další informace najdete přímo na stránkách výrobce [3].

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik