česky english Vítejte, dnes je neděle 17. říjen 2021

Nový osciloskop od firmy Siglent

DPS 2/2020 | Měření - články
Autor: MICRONIX

V posledních letech se mezi významné výrobce měřicí techniky stále více prosazuje firma Siglent. Její produkty si získávají dobrou pověst hlavně díky spolehlivosti, širokým možnostem uplatnění a hlavně výbornému poměru „cena/výkon“. SIGLENT TECHNOLOGIES začala v roce 2002 vývojem svého prvního osciloskopu. Od té doby se portfolio rychle rozšířilo tak, aby pokrývalo mnoho oblastí testovacích přístrojů pro všeobecné účely, krom osciloskopů i na generátory signálů a funkcí, digitální multimetry, laboratorní zdroje, spektrální analyzátory a generátory RF signálů.

V současné době společnost Siglent přichází na trh s novinkou superfosforového osciloskopu řady SDS2000X Plus.

Jedná se o 3. generaci osciloskopů řady 2000. Pět let po zavedení velmi úspěšného modelu SDS2000X pokračoval Siglent v implementaci zpětné vazby od zákazníků a nyní představuje novou řadu SDS2000X Plus. Ta má standardní konfiguraci a možnosti bohatých funkcí, díky kterým je výkonným a flexibilním nástrojem pro všechny běžné úkoly. Navíc je navržen tak, aby jeho design opravdu zaujal.

Měřte statické i dynamické signály pomocí jediného přístroje

Tento nový digitální osciloskop řady 2000 představila firma Siglent dne 16. ledna 2020 a jedná se tudíž o opravdu „čerstvou“ novinku.

Řada SDS2000X Plus zahrnuje 4 modely: jeden dvoukanálový s šířkou pásma 100 MHz (software za příplatek upgradovatelný na 350 MHz) a tři čtyřkanálové modely s šířkou pásma 100, 200 a 350 MHz. Modely 350 MHz mohou být navíc upgradovány na 500 MHz, maximální šířka pásma je pak dostupná na dvou nezávislých kanálech.

SDS2000X Plus zdědil vynikající uživatelské rozhraní z vyšší výkonové řady SDS5000X. Tedy 10palcovou dotykovou obrazovku a možnost externího ovládání myší či klávesnice. Vestavěné webové rozhraní pak umožňuje i vzdálený přístup.

Měřte statické i dynamické signály pomocí jediného přístroje 1

Osciloskop dále nabízí 10bitový režim, který využívá vysoké vzorkování k dosažení nadstandardního rozlišení. V kombinaci s nejnižším vertikálním nastavením 500 μV/dílek může 2000 X Plus vykreslit i ty nejmenší detaily signálu.

Čtyřkanálové modely jsou dodávány se dvěma 2 GS/s AD převodníky a 2× 200 Mpts paměťovými moduly. Takto rozšířená hloubka paměti zajišťuje vysokou vzorkovací frekvenci při rychlejším nastavení časové základny. Uvedená kombinace funkcí je velmi užitečná při analýze vysokofrekvenčního obsahu na pomalu se měnících signálech, poskytováním podrobností, které jsou potřeba, bez ohledu na nastavení časové základny.

Sekvenční režim nastavení zvyšuje rychlost snímání tvaru vlny až na 500 000 průběhů za sekundu. Pomáhá to maximalizovat rychlost snímání průběhu a vyhnout se nezaznamenaným kritickým událostem. Tím se snižuje „mrtvá doba“ osciloskopu více jak 4krát, což umožňuje uživateli najít rychleji vzácnější anomálie signálu. Speciální režim také umožňuje optimalizované využití paměti.

Vestavěná volitelná funkce 50MHz generátoru spolu s volnou funkcí Bode plot, poskytuje pohodlnou a „nízkonákladovou“ frekvenční analýzu bez investování do jakéhokoli dalšího vybavení. Pro vývoj či „ladění“ zdrojů napájení ve spínaném režimu (SMPS) jsou Bodeovy grafy pohodlným způsobem k měření fázových a amplitudových složek zpětné vazby.

Řada X Plus je také vybavena možností analýzy výkonu, která poskytuje automatickou analýzu výkonu běžných charakteristik zobrazených na displeji. Spolu se sondami Siglent pro měření proudů a diferenciálních napětí je analýza výkonů optimální a přitom jednoduchá.

Samozřejmostí jsou u Siglentu také standardní funkce: spouštěč a dekódování sériových sběrnic pro I2C, UART, SPI, LIN, CAN. Zahrnuté je i dekódování I2S, CAN-FD, FlexRay a MIL-1553B.

SDS2000X Plus je tedy opravdu výkonný osciloskop, který lze flexibilně použít v mnoha aplikacích. Volitelná rozšíření (šířka pásma, funkce apod.) umožňují „udržet krok“ s rostoucími požadavky na měření a při doporučených cenách necelých 24 tisíc Kč u dvoukanálů a necelých 32 tisíc Kč bez DPH u čtyřkanálů z něj činí velmi výhodnou investici.

Distributorem firmy Siglent pro Českou a Slovenskou republiku je již více jak dva roky společnost Micronix, přední prodejce měřicí techniky v ČR a na Slovensku.

Na nadcházejícím veletrhu AMPER 2020 bude společnost Micronix na svém stánku věnovat celý sektor produktům Siglent včetně typu osciloskopu, kterému se věnoval tento článek.

Další informace a ceny produktů naleznete v inzerátu na následující straně.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik