česky english Vítejte, dnes je neděle 17. říjen 2021

Nové 10kW stejnosměrné zdroje Sorensen ve 2U

DPS 3/2020 | Měření - články
Autor: TESTOVACÍ TECHNIKA

Začátkem tohoto roku americký výrobce AMETEK Programmable Power rozšířil svou nabídku stejnosměrných zdrojů Sorensen o novou sérii Asterion DC, která je tak nyní k dispozici ve čtyřech výkonových řadách, a to 1,7 / 3,4 / 5 / 10 kW. Díky efektivnímu zastavění vnitřního prostoru (na 19" platformě) bylo dosaženo výborného poměru celkových rozměrů na Watt – až do 5 kW jsou všechny modely umístěny do 1U šasi, 10kW řada potom ve 2U.

Novou vlastností u zdrojů Sorensen je dlouho očekávaná funkce Autorange umožňující flexibilnější využití vyšších hodnot výstupního napětí/proudu při zachování příznivější ceny (tj. nižšího maximálně dosažitelného výstupního výkonu, než je nezbytně nutno).

Nové 10kW stejnosměrné zdroje Sorensen ve 2U

Modely disponující funkcí Autorange jsou označeny písmeny AR. Aktuálně nabídka jednotlivých modelů končí na úrovni napětí 400 V (ve všech výkonových řadách, a to včetně těch s Autorange funkcí), v dohledné době se však očekává další rozšíření i nad tuto hranici. Maximální proudové zatížení jednotlivého zdroje je až 250 A (u řady 10 kW), které je možno dále zvýšit paralelním propojením až pěti jednotek.

Zdroje jsou standardně vybaveny dotykovým barevným displejem, kromě manuálního ovládání z čelního panelu je samozřejmě možno je řídit dálkově pomocí standardně osazených komunikačních rozhraní LXI Ethernet, USB a RS-232, popřípadě potom volitelných GPIB a EtherCAT (Ethernet for Control Automation Technology – dle normy ČSN EN 61158-1).

Uživatel může kromě vytvoření vlastního programu pomocí SCPI příkazů využít freeware Virtuals Panel GUI, který je volně dostupný na webu výrobce www.powerandtest.com (a plně funkční i bez jakékoliv registrace – je možno si jej vyzkoušet v simulačním módu).

Pro podrobnější informace o novince prosím kontaktujte zastoupení výrobce v ČR a na Slovensku – společnost TESTOVACÍ TECHNIKA s. r. o.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik