česky english Vítejte, dnes je sobota 04. prosinec 2021

Nová generace střídavých zdrojů od APT

DPS 1/2021 | Měření - články
Autor: TESTOVACÍ TECHNIKA

Americký výrobce APT koncem loňského roku představil zcela novou řadu AC/DC jednofázových napájecích zdrojů, která v roce 2021 téměř úplně nahradí dosavadní nabídku v sortimentu této značky. Nová série 8500 aktuálně nabízí čtyři výkonové úrovně (500, 1 250, 2 000 a 4 000 VA, tomu odpovídající stejnosměrný výkon 300, 750, 1 200 a 2 400 W) ve dvou verzích výbavy – Manual a Programmable.

První představuje základní ekonomické řešení s manuálním ovládáním bez možnosti připojení k počítači a s omezenými možnostmi programování výstupního průběhu. Pro simulaci napěťových poklesů a pulzů nebo přepětí (tj. obecně přechodových jevů), popř. rozmítání napětí a frekvence atd. je určena verze Programmable. Ve standardní výbavě této verze jsou komunikační rozhraní USB/RS-232 a Ethernet, volitelně v této konfiguraci lze dodat GPIB. Díky komunikačnímu rozhraní má uživatel možnost využít freeware PowerTRAC, jenž umožňuje jak kompletní nastavení zdroje a detailní naprogramování výstupního průběhu (buď volbou jednoho ze základní tvarů sinus/trojúhelník/obdélník/cosinus, pomocí 14 přednastavených vzorů, nebo vytvořením vlastního průběhu), tak jeho ovládání v reálném čase, monitorování výstupu a konečně také vyčtení a uložení výsledků prováděných testů do Excelu.

Nová generace střídavých zdrojů od APT

Když už je řeč o monitorování výstupu: Programmable verze je vybavena rovněž analyzátorem pro měření/výpočet nejen základních parametrů U/I/P, ale i monitoringem zdánlivého a jalového výkonu, proudových špiček nebo vrcholového činitele.

Mezi základní parametry kromě výkonu patří napěťové rozsahy, všechny modely nové série nabízejí shodně 0−310 VAC a 0−420 VDC a v případě střídavého výstupu také frekvenční rozsah – ten je v rozmezí 5−1 200 Hz. Mimochodem, kombinace stejnosměrného a střídavého výstupu je samozřejmě také možná – v režimu AC + DC. Pro řadu uživatelů může být podstatná rovněž informace týkající se vstupních parametrů; zde je třeba zdůraznit, že až do nejvyššího výkonu 4 kVA je možné všechny modely napájet jednofázově na 230 V.

Podrobnější informace žádejte u autorizovaného partnera APT pro Českou republiku a Slovensko, společnosti TESTOVACÍ TECHNIKA s. r. o., nebo přímo na webových stránkách výrobce www.aptsources.com.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik