česky english Vítejte, dnes je pondělí 06. únor 2023

Zkoušení a certifikace elektrických zařízení v SZÚ

DPS 3/2022 | Měření - články
Autor: Strojírenský zkušební ústav

Strojírenský zkušební ústav, s. p., (SZÚ) je respektovaná evropská zkušební, inspekční a certifikační organizace s širokou mezinárodní působností. Svým zákazníkům nabízí služby v oblasti posuzování shody, uvádění výrobků na trh, odborného dohledu, zkoušení, inspekce, certifikace a školení. Klíčovou disciplínou je potom zkušebnictví, a to hned ve 4 hlavních oborech – tepelná technika, mechanická zařízení, elektrická zařízení a spotřební zboží.

Obr. 1  (jpg)

Naše zkušebna elektrických zařízení

Ve zkušebně elektrických zařízení v rámci naší akreditace ověřujeme, měříme a posuzujeme elektrickou bezpečnost a elektromagnetickou kompatibilitu nejen strojních zařízení, ale i celé řady dalších výrobků, včetně zdravotnických prostředků, svítidel a elektronických součástek a komponentů.

Obr. 2 a 3  (jpg)

S čím vám můžeme pomoct?

Chystáte-li se uvést váš výrobek na trh a potřebujete-li splnit nutné technické bezpečnostní podmínky, neváhejte se na nás obrátit. Konkrétně můžete využít například některé z následujících služeb:

  • RoHS2, zkoušky žhavou smyčkou, klimatické zkoušky
  • Posouzení elektrické bezpečnosti (LVD)
  • Posouzení elektromagnetické kompatibility (EMC)
  • Zkoušky krytí (IP kódy)
  • Zkoušky stupně ochrany proti vnějším nárazům (IK kód)
  • Výpočty a validace bezpečnostních kategorií SIL resp. PL

Našim zákazníkům také nabízíme možnost ověření vlastností výrobků ještě před vlastním zahájením certifikace – tzv. vývojové zkoušky. Při vývojových zkouškách nabízíme možnost úprav a vylepšení vašeho zařízení přímo během zkoušek, což umožní operativně sledovat vliv úprav nebo řešit např. EMC problémy.

Obr. 4  (jpg)

Velkou výhodou pro naše zákazníky je, že zkoušky provádíme nejen v SZÚ v Brně, ale i u výrobců, respektive provozovatelů. Můžeme tím tak ušetřit váš čas. Výstupní dokumenty, které od nás obdržíte, jsou díky akreditaci, notifikaci a autorizaci uznávány nejen v Evropě, ale po celém světě.

 

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik