česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 08. prosinec 2022

Záznamníky a systémy sběru dat SMARTDAC+ počtvrté

25.05. 2017 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Nové a rozšířené možnosti systému SMARTDAC+ od společnosti Yokogawa vyhrazené jejich řadě bezpapírových zapisovačů GX určených k montáži na panel, variantám GP v přenosném provedení téhož nebo systému pro sběr dat GM firma představila v této květnové zprávě. Další funkce pokrývají vzorkovací intervaly dlouhé jen 1 ms nebo řízení a monitorování až dvaceti smyček.

Například na výrobních linkách mohou záznamníky a systémy sběru dat (data loggery) sloužit ke sběru, zobrazování a také záznamu údajů o teplotě, napětí, proudu, průtoku, tlaku a dalších proměnných. Výjimkou není ani Yokogawa, jejíž řídicí systém SMARTDAC+ spatřil světlo světa již v roce 2012. Aktuální rozšíření „Release 4“ výrobce dělí do tří skupin. Týkat se bude vysokorychlostních modulů analogových vstupů, řízení PID nebo též čtyřdrátových RTD pro přesná měření teploty.

Intervaly zkrácené až na jednu milisekundu, což oproti kterémukoli dřívějšímu produktu Yokogawa tvoří celou jednu setinu, využijeme např. u testů nabíjecích baterií spolu s jejich přechodovými proudy nebo vibrací provázejících třeba turbíny. Byla rovněž přidána podpora dvojích intervalů umožňující sbírat souběžně data pomalu se měnících signálů, kupříkladu teploty, a rovněž průběhů s rychlými změnami – tlak, chvění apod.

Podrobněji se s možnostmi celého systému SMARTDAC+ seznámíte zde.

(robenek) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik