česky english Vítejte, dnes je pátek 03. prosinec 2021

Do hvězdných výšin? Nové čipsety Rigol se zhlédly v souhvězdí Fénixe

20.07. 2017 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Společnost Rigol se koncem června pochlubila svými novými čipsety Phoenix určenými pro osciloskopy spolu s architekturou zvanou Ultravision II. Čipy, resp. ASIC budou celkem tři a každý z nich přitom ponese jméno jedné z hvězd.

V případě obvodů analogového front – endu se šířkou pásma 4 GHz to bude „Beta Phoenicis“, čipy pro zpracování signálu „Ankaa“ zase podpoří vzorkovací rychlosti 10 GS/s spolu se šířkou pásma až do 6 GHz a konečně obvody zesilovače sondy pojmenované „Gamma Phoenicis“ umožní realizovat 6 GHz aktivní rozdílové vstupy. Ve spojení s novou architekturou UltraVision II pak výrobce slibuje ještě rychlejší zachytávání průběhů, další možnosti filtrování nebo spouštění, posílenou paměť a také zdokonalené vyhledávání. Cílovou skupinu produktů zde tvoří 1 až 4 GHz osciloskopy.

Výrobce však nezůstává jen u slov, ale zmiňuje rovněž prototyp 4 GHz osciloskopu s rychlostí vzorkování v reálném čase 20 GS/s a pamětí dosahující jedné miliardy bodů, stavějícího právě na spojení čipsetu Phoenix s architekturou Ultravision II. Prvních produktů tohoto druhu bychom se dle celé zprávy mohli oficiálně dočkat ještě letos. Až se tak stane, budeme vás na stránkách DPS informovat.

(robenek) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik