česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 08. prosinec 2022

Na složitá rozhraní zapomeňte. UM33A nyní ovládne osm čidel

28.06. 2018 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Potřeba sledovat data z nejrůznějších senzorů v posledních letech jen roste. Z bezpečnostních ale i jiných důvodů musí obsluha dálkově dohlížet na údaje poskytované čidly instalovanými jednou příliš vysoko a jindy zase ve špatně přístupných prostorách nebo místech, kde výsledky na displeji zkontrolujeme pouze s obtížemi.

Číslicové indikátory UM33A, které společnost Yokogawa dosud nabízela, počítaly s analogově podchycenými informacemi ze senzorů měřících např. teplotu, tlak nebo průtok, převáděly je do digitální podoby a výsledek pak ještě zobrazovaly. V případě vstupních signálů překračujících nadefinované meze pak bylo možné vyhlásit i poplach. To je sice pěkné, ale stále přitom uvažujeme data z jediného čidla. Bude-li tedy nutné ověřit výsledky z většího počtu senzorů, neobejdeme se pravděpodobně bez instalace a také konfigurace dalších zařízení – dotykového panelu s vestavným kontrolérem nebo i jiného typu uživatelského rozhraní použitého v kombinaci s PLC. To vše však stojí peníze a někdy i nemalé úsilí.

UM33A

Společnost Yokogawa se proto rozhodla funkce číslicových indikátorů UM33A s možností výstrahy rozšířit, aby tak nyní zpracovaly a postupně zobrazovaly údaje až z osmi čidel s nimiž dokáží komunikovat nejen analogově, nýbrž i formou nul a jedniček (celá zpráva).

(robenek) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik