Nové MDO-2000A to vidí na 300 MHz. A generátor k tomu
31.10. 2019 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg
Říjen je pro společnost GW Instek ve znamení nových osmibitových modelů osciloskopů řady MDO-2000A. Ve své podstatě se jedná o rozšířenou verzi přístrojů skupiny MDO-2000E, které jsme na stránkách DPS představovali již před dvěma roky v článku Jeden osciloskop, dvě oblasti. A taky multimetr nebo napájecí zdroj. Později jsme psali též FW rozšíří možnosti osciloskopů GW Instek o FRA. Až do 25 MHz. Na výběr je celkem šest modelů, jejichž volitelná šířka pásma nyní kromě 100 a 200 MHz zasahuje až do 300 MHz. Vyšší však bude i maximální vzorkovací rychlost 2 GS/s nebo např. paměťový prostor, který zde pojme 20 milionů vzorků na jeden kanál.
Veškeré osciloskopy řady MDO-2000A pracují se dvěma vstupními kanály a kromě společné spektrální analýzy se v případě koncovky „AG“ pochlubí též dvoukanálovým generátorem průběhů AWG, provozovaným až do 25 MHz. Na úhlopříčce TFT LCD naměříme osm palců, přičemž mimo hru nezůstává ani práce se sběrnicemi I2C / UART / CAN či LIN.