česky english Vítejte, dnes je středa 17. srpen 2022

Zapisovače se nesmí jen ohlížet. Potřebují vidět i mnohem dál

16.04. 2020 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

V Yokogawa Electric Corporation počátkem dubna představili verze bezpapírových zapisovačů řady GX určených k montáži na panel, obdobných zařízení přenosného formátu série GP a také softwaru GA10 sloužícího k záznamu dat, které se mohou pochlubit vlastní AI. Vyjmenované nástroje jsou přitom součástí systému řízení a sběru dat SMARTDAC+™ (na stránkách DPS Elektronika od A do Z jsme psali též Více baterií znamená větší napětí. A k tomu nové moduly Yokogawa nebo Záznamníky a systémy sběru dat SMARTDAC+ počtvrté). V souvislosti s AI výrobce zmiňuje něco jako „pero budoucnosti“, tedy funkci vyvinutou společností Yokogawa, která má umožnit vykreslování předpokládaných průběhů. Na trh se rovněž dostane nový modul CPU (e-RT3™ Plus).

Funkce „pera“ uživatelům pomůže včas odhalit možný výskyt poruchy a předejít díky tomu dalším komplikacím. Pro zapisovače spojované obvykle jen s minulými či současnými událostmi se tak otevírá zcela nové pole působnosti.

SMARTDAC

Více v celé zprávě Yokogawa Releases AI-enabled Versions of SMARTDAC+ Paperless Recorders and Data Logging Software, and Environmentally Robust AI-enabled e-RT3 Plus Edge Computing Platform for Industry Applications.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik