česky english Vítejte, dnes je středa 27. říjen 2021

CSAC od Microchipu mají čas pod kontrolou. I teplotu

09.09. 2021 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Aplikace pro vzdálené snímání a třeba systémy navržené k mapování dna oceánů – zde všude bude zapotřebí přesného časování. Něco takového pomohou vývojářům zajistit hodiny CSAC, tedy „Chip Scale Atomic Clock“. Zařízení má tudíž k dispozici stabilní a také přesné výstupy, a to i v případech, kdy nejsou k dispozici příslušné signály z GNSS (Global Navigation Satellite Systems).

Ve společnosti Microchip Technology přesně na takové požadavky nyní zareagovali s novými prvky CSAC SA65, které se v žádném případě nezaleknou ani extrémních podmínek. SA65 zde představuje vestavné řešení s vylepšenou provozní odolností. Nabízí totiž ještě lepší vlastnosti než předchozí varianta CSAC SA.45s, přesněji dvojnásobnou kmitočtovou stabilitu napříč širším rozsahem teplot a také rychlejší zahřívání za předpokladu nízkých teplot okolí. Systém SA65 zde vykazuje rozsah provozních teplot od -40 °C až do +80 °C a skladovat jej pak bude možné již od -55 °C až do +105 °C. Zahřátí při -40 °C během dvou minut dále představuje o třetinu lepší výsledek, než je tomu v případě SA.45s.

Více informací najdete v celé zprávě New Chip Scale Atomic Clock (CSAC) Provides Wider Operating Temperatures, Faster Warm-up and Improved Frequency Stability in Extreme Environments.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik