česky english Vítejte, dnes je sobota 29. leden 2022

MCU Maxim: malé, úsporné a spolehlivé

03.07. 2020 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Na elektroniku jsou dnes kladeny stále větší požadavky. Jednou to bude otázka vlastní spotřeby a jindy máme zase co do činění s dosahovanými rozměry či samotnou spolehlivostí. Případně se vše společně potkává a vzájemně umocňuje, podobně jako v případě aplikací souvisejících např. s internetem věcí a jeho snímači, nebo např. péčí o zdraví.

Přesně zde mají namířeno i mikrokontroléry MAX32670 od společnosti Maxim Integrated s jádrem Arm® Cortex®-M4, FPU a teplotním rozsahem do +105 °C. V řadě průmyslových aplikací budou navíc zařízení z titulu okolního prostředí i při běžné činnosti vystavena riziku nežádoucího přepisu bitů v paměti, což může ohrozit správné fungování systému. Výrobce proto celou paměť, tj. jak 384 kB Flash, tak i 128 kB SRAM, chrání s využitím principů ECC. Součástky vykáží spotřebu třeba jen 44 µA/MHz a dostaneme je buď v provedení typu WLP (1,7 x 2,2 mm) či TQFN (5 x 5 mm). Při odběru 1000 kusů vychází MCU na 1,44 dolaru, zatímco vývojovou desku zde pořídíte za 25 dolarů.

max32670

Více v celé červnové zprávě Ultra-Reliable Arm Cortex-M4F Microcontroller from Maxim Integrated Offers Industry’s Lowest Power Consumption and Smallest Size for Industrial, Healthcare and IoT Sensor Applications.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik