česky english Vítejte, dnes je pondělí 08. březen 2021

Na situaci v kabině si posvítí nové prvky od ams

19.02. 2021 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ve společnosti ams se v lednu pochlubili novou rodinou obvodů TARA2000-AUT typu „Automotive Flood Illuminator“ postavených na možnostech laserů VCSEL (Vertical-Cavity Surface-Emitting Laser, na stránkách DPS Elektronika od A do Z jsme v souvislosti se stejným výrobcem psali též Okolní světlo i přiblížení? Nové moduly ams zaberou na výšku jen 0,6 mm). Jedná se přitom o vůbec první řešení navržené tak, aby vyhovovalo standardům AEC-Q102 a také z hlediska ISO 26262.

Prvky TARA2000-AUT se budou hodit do nových optických systémů ICS (In-Cabin Sensing) založených na dvourozměrném zobrazování v blízké infračervené oblasti nebo principech 3D snímání Time-of-Flight podporujících ve vozidlech další generace technologií, které řidiči buď asistují, nebo jeho roli dokonce samy přebírají. U systémů DMS (Driver Monitoring System) pak vysoký optický výkon napříč celým FoI znamená, že s jediným obvodem TARA dokážeme nahradit hned několik zdrojů s menšími výkony.

TARA2000-AUT

Více informací najdete v celé zprávě ams introduces world’s first AEC-Q102 and ISO 26262 compliant VCSEL flood illuminator, offering superior IR illumination for in-cabin sensing applications.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik