česky english Vítejte, dnes je pátek 31. březen 2023

Úspěch bezdrátové technologie IQRF® na veletrhu electronica 2014

DPS 1/2015 | Součástky - články
Autor: MICRORISC

V listopadu 2014 oslavila česká bezdrátová technologie IQRF® významné výročí 10 let své existence, a to především úspěšnou prezentací na mezinárodním veletrhu electronica v Mnichově. IQRF® je komplexní technologické řešení umožňující výrobcům inovovat jakýkoliv jejich výrobek, poskytnout mu bezdrátovou konektivitu a volitelně i připojení ke zbytku světa přes internet. Jednoduše a levně.

Úspěch bezdrátové technologie IQRF® na veletrhu electronica 2014

IQRF® už dnes není pouze technickým řešením pro bezdrátové připojení. Je to neustále se rozšiřující ekosystém, který zahrnuje nejen inovační technologická řešení pro bezdrátovou konektivitu, ale také podporu modulárního vývoje hardwaru, mocné, a přesto bezplatné nástroje pro vývoj softwaru, nově vznikající komunity, inovativní funkcionalitu, serverová řešení pro bezplatné služby i licencovaná serverová řešení, vlastní distribuční síť, …

Tentokrát přivezla firma Microrisc do Mnichova především bezdrátové transceivery kontrolované daty: Data Controlled Transceivers (DCTR). Ty využívají zcela nový patentovaný koncept, kdy namísto psaní (programování) uživatelské aplikace zákazník řídí moduly odesíláním/čtením zpráv, tedy daty. Tímto se zásadním způsobem ještě více zrychluje vývojový proces přidání bezdrátové konektivity do jakéhokoliv zařízení.

IQRF® se v průběhu deseti let rozvíjela jako komplexní technologická platforma z mnoha dílčích technických řešení. Mezi její hlavní přednosti patří vedle DCTR především:

  • způsob kódování dat: podstatným způsobem zvyšuje kvalitu přenosového kanálu a dosah bezdrátového spojení,
  • modulární architektura transceiver modulů: umožňuje generické vytváření komunikační platformy,
  • způsob směrování v bezdrátových mesh sítích IQMESH®: elegantně řeší složitý algoritmický problém směrování v pomalých bezdrátových mesh sítích,
  • koncept rychlého sběru dat FRC® (Fast Response Commands): umožňuje lineární agregaci dat v bezdrátových mesh sítích.

Za svou technologii IQRF® získala společnost Microrisc v loňském roce nejprestižnější české ocenění za vědu a výzkum Česká hlava 2014 – Cena Industrie.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik